wersja testowa serwisu

11-letni Kuba wspólnie z policjantami uratował życie 4-letniego dziecka. Otrzymał podziękowania od władz miasta i policji

259-137287

11-letni Kuba z Sieradza od kilku dni jest bohaterem! Jego reakcja i działanie policjantów uratował życie 4-letniego dziecka (Więcej o sytuacji pisaliśmy TUTAJ). Komendant Powiatowy Policji w Sieradzu insp. Cezary Adamczyk oraz Prezydent Miasta Sieradza Paweł Osiewała pogratulowali Jakubowi niezwykłego rozsądku i dojrzałości. Młody bohater otrzymał również podziękowania od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi nadinsp. Sławomira Litwina.

Wielkim zaskoczeniem dla 11-letniego Kuby oraz jego koleżanek i kolegów klasy była wizyta na lekcji niecodziennych gości. Szkołę Podstawową Nr 1 w Sieradzu, którego uczniem jest młody bohater, odwiedził Komendant Powiatowy Policji w Sieradzu insp. Cezary Adamczyk oraz Prezydent Miasta Sieradza Paweł Osiewała, aby osobiście pogratulować i podziękować chłopcu za pomoc w uratowaniu życia 4-letniego dziecka.

- Gdyby nie czujność i właściwa reakcja Jakuba oraz szybkie działanie policjantów, mogło dojść do tragedii. Podkreślano jego niezwykłą dojrzałość i rozsądek mimo tak młodego wieku, a jego postawę stawiano jako wzór do naśladowania - podkreśla asp. sztab. Agnieszka Kulawiecka.

- Jesteśmy dumni z Twojej postawy i z tego, że mamy takiego bohatera, jeszcze małego wzrostem, ale wielkiego charakterem - mówił insp. Cezary Adamczyk.

Z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Sieradzu oraz Prezydenta Miasta Sieradza Jakub otrzymał listy gratulacyjne i upominki. 11-latek otrzymał również podziękowania od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi nadinsp. Sławomira Litwina. Niespodzianką dla Jakuba oraz całej klasy było zaproszenie na wycieczkę do sieradzkiej komendy, aby z bliska mogli poznać pracę policjanta.