wersja testowa serwisu

27-latek był kompletnie zaskoczony wizytą policji... Oni doskonale wiedzieli, czego szukać w jego domu

tyton_tomaszow
KPP Tomaszów mazowiecki

Tomaszowscy policjanci przejęli 25 kg nielegalnego tytoniu, jaki posiadał 27-letni mieszkaniec gminy Inowłódz. Wartość uszczuplenia Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego wyniosła blisko 22.000 złotych. 27-latek odpowie za paserstwo skarbowe.

14 lipca policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją tomaszowskiej komendy zweryfikowali uzyskaną informację o mieszkańcu gminy Inowłódz, który miał posiadać nielegalne wyroby tytoniowe. 

- Pod wytypowanym adresem zastali kompletnie zaskoczonego ich wizytą 27-latka. Poinformowali mężczyznę o celu wizyty i wezwali do dobrowolnego wydania nielegalnych wyrobów. W mieszkaniu 27-latka policjanci zabezpieczyli łącznie 25 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy - mówią o interwencji policjanci z KPP Tomaszów Mazowiecki.

Wartość narażenia na uszczuplenie wpływów do Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego oszacowano na blisko 22.000 złotych. 

Właściciel kontrabandy usłyszał zarzut paserstwa skarbowego i musi liczyć się z przepadkiem trefnego towaru. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.