wersja testowa serwisu

633 tysiące złotych na termomodernizację budynku Zasadniczej Szkoły Zawodowej przy SOSW

fotob-21081

We wtorek, 21 lipca 2020 roku, w Sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się konferencja prasowa dotycząca dofinansowania na zadanie pn. „Termomodernizacja budynku Zasadniczej Szkoły Zawodowej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Tomaszowie Mazowieckim".

W spotkaniu uczestniczyli: Antoni Macierewicz – Marszałek Senior Sejmu RP IX kadencji, Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego, Wacława Bąk – Przewodnicząca Rady Powiatu Tomaszowskiego, Elżbieta Łojszczyk, Michał Czechowicz i Marek Kubiak – członkowie Zarządu Powiatu i Jarosław Wojtkiewicz – naczelnik Wydziału Inwestycji i Pozyskiwania Środków Pomocowych w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim.

Przedmiotowym projektem objęty jest budynek Zespołu Szkół Zawodowych na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tomaszowie Mazowieckim przy ul. Majowej 1/13.

Zakres opracowania obejmuje wykonanie prac termomodernizacyjnych obiektu polegających na dociepleniu ścian zewnętrznych budynku metodą lekko mokrą. W zakres opracowania wchodzi również kompleksowa przebudowa instalacji centralnego ogrzewania i cieplej wody użytkowej, jak również przebudowa instalacji odgromowej i instalacji elektrycznych niskoprądowych, znajdujących się na elewacji budynku. Zakres prac obejmuje też montaż drabiny dostępowej na dach budynku.

Obiekt jest budynkiem dwukondygnacyjnym, niepodpiwniczonym, o powierzchni zabudowy 844 m2.

Powierzchnia użytkowa budynku to 1350 m2.

Budynek zasilany jest za pośrednictwem węzła cieplnego z miejskiej sieci ciepłowniczej.

Dotychczas, tj. w latach 2018-2019 poniesiono koszty w wysokości 14 145 złotych, które w większości przeznaczono na dokumentację kosztorysowo-projektową. W 2020 roku pomiędzy Powiatem Tomaszowskim a Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi zostanie zawarta umowa o dofinansowanie ze środków Funduszu.

Koszt zadania – 1 111 043 zł., wkład własny 463 024 zł., w kwota wsparcia to: 633.874,00 zł.

"Do końca tego roku zostanie wyremontowany Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, który od 2018 roku już czeka na zakończenie prac. Fundusz Ochrony Środowiska przeznaczył na to ponad 600 tysięcy. Całość tej inwestycji, to jest ponad milion złotych. Staraniem pana Starosty – Mariusza Węgrzynowskiego, staraniem całego Zarządu i radnych, szybkość realizacji tego zadania sprawi, że młodzież tomaszowska będzie mogła uczyć się w solidnych, porządnych, dobrych warunkach. To dobra wiadomość i pokazuje jak Starostwo dba o interesy obywateli, a w szczególności o młodzież, bo to jest dla nas wszystkich najważniejsze. Raz jeszcze dziękuję panu Staroście, Zarządowi, dziękuję wszystkim radnym i Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, który pokazuje dobrą współpracę instytucji państwowych z samorządowymi, prowadzonymi przez pana Starostę Mariusza Węgrzynowskiego." – powiedział Antoni Macierewicz – marszałek Senior Sejmu RP IX kadencji.

„Kolejne dobre informacje płyną do powiatu tomaszowskiego. Otrzymaliśmy informację, to już jest decyzja o wsparciu przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska termomodernizacji Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym na kwotę 633 tysiące złotych. Będziemy mogli dokończyć te wszystkie prace, które zostały rozpoczęte kilka lat temu i zamknąć pewien cykl związany z termomodernizacją w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Bardzo cieszy, że aż takie środki udało się pozyskać z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Trzeba podziękować wszystkim pracownikom Wydziału Inwestycji i Środków Pomocowych, wszystkim tym, którzy byli zaangażowani w odpowiednie napisanie skuteczne wniosków. Ta wspólna praca przynosi określone efekty. Efekty, które mają służyć społeczeństwu powiatu tomaszowskiego. To naprawdę bardzo cieszy. Chcielibyśmy, żeby w kolejnych tygodniach, miesiącach, podobne informacje spływały do naszego powiatu i żebyśmy mogli się z Państwem informacjami podzielić i cieszyć się, że tutaj na terenie miasta, na terenie powiatu dzieje się dużo dobrego. Obecny na konferencji pan minister Antoni Macierewicz, który walnie przysłużył się do tego, że takie wsparcie otrzymaliśmy. Było tu także działanie pani poseł Anny Milczanowskiej. Bardzo serdecznie im dziękujemy za to wspieranie naszego samorządu i za wspieranie powiatu tomaszowskiego." – powiedział Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego.

Źródło: Powiat Tomaszowski