wersja testowa serwisu

Akcja policji w Tomaszowie Mazowieckim. Zatrzymano 28-letniego mężczyznę

Zrzut-ekranu-2022-01-7-o-12.01.17

Tomaszowscy kryminalni zatrzymali 28-latka, który posiadał ponad 50 gramów mefedronu. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej uzyskali informację, iż w Tomaszowie Mazowieckim na drodze serwisowej w rejonie trasy S8 może dochodzić do zażywania przez młodzież narkotyków. Weryfikując uzyskaną informację, 4 stycznia 2022 roku około 16:00 kryminalni zaobserwowali na wymienionej drodze, w pobliżu ulicy Orzeszkowej, zaparkowanego osobowego Volkswagena. Gdy zbliżyli się do auta, zauważyli w jego wnętrzu kobietę siedzącą na siedzeniu pasażera, a za kierownicą mężczyznę, który nerwowo usiłował schować coś w kieszeni spodni. To wzbudziło podejrzenia policjantów, że mężczyzna mógł posiadać zabronione prawem środki.

Kryminalni wydali 28-letniemu tomaszowianinowi i jego 22-letniej kompance, polecenie opuszczenia pojazdu. Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli u mężczyzny trzy torebki foliowe z białymi kryształkami i suszem roślinnym. Zabezpieczone substancje zważono i przebadano wstępnie testerem narkotykowym. Wynik badań okazał się pozytywny a przypuszczenia policjantów słuszne. To dało podstawy do zatrzymania mężczyzny i przeszukania w miejscu jego zamieszkania, gdzie policjanci zabezpieczyli kolejne dwie torebki z białą skrystalizowaną substancją.

- Łącznie kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zabezpieczyli ponad 51 gramów mefedronu i 0,29 grama marihuany. Zabezpieczony materiał dowodowy zostanie przesłany do policyjnych laboratoriów i poddany dalszej analizie - mówi st. asp. Grzegorz Stasiak. - Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, 28-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Jest to przestępstwo zagrożone karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.