Bezpieczne ferie z tomaszowską Policją

254-187685
fot. KPP Tomaszów Mazowiecki

Ferie to czas beztroskiej zabawy i odpoczynku od szkolnych obowiązków. O to by był to również czas bezpieczny dla wszystkich naszych milusińskich, dbają tomaszowscy policjanci, którzy spotykają się z uczestnikami kolonii i półkolonii. Podczas spotkań profilaktycznych w miłej i przyjaznej atmosferze, rozmawiają z dziećmi i młodzieżą o bezpiecznych zachowaniach, przestrzegając przed różnego rodzaju niebezpieczeństwami zarówno w świecie realnym jak i w tym internetowym.

Od pierwszych dni ferii tomaszowscy policjanci czuwają nad bezpieczeństwem najmłodszych. Kontrolują miejsca gromadzenia się młodzieży, odwiedzają uczestników zorganizowanego wypoczynku i przyjmują grupy kolonijne i półkolonijne w murach komendy. W trakcie spotkań zawsze stawiając nacisk na przekazanie cennych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa. W trakcie spotkań policjanci mówią dużo również na temat swojej służby, czym się charakteryzuje jakie stawia wymagania i ile przynosi satysfakcji. Jednym z pierwszych spotkań tych ferii było spotkanie z półkoloniami ze Szkoły Językowej Global. Kilkudziesięcioosobowa grupa odwiedziła w dniu 29 stycznia 2024 roku naszą komendę, po której oprowadził ich przekazując przy tym mnóstwo ciekawostek i informacji związanych z policyjną służbą Rzecznik Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim aspirant sztabowy Grzegorz Stasiak. Dzieci zobaczyły między innymi jaki sprzęt jest wykorzystywany przez policjantów w codziennej służbie jak i w pododdziale zwartym, jak wygląda policyjny areszt, sala odpraw do służby czy Powiatowe Stanowisko Kierowania. Ponadto dowiedziały się czym różni się służba oficera dyżurnego od pracy technika kryminalistyki czy przewodnia psa służbowego. Dzieci nie kryły zadowolenia ze spotkania z policjantami, więc nie obyło się również bez pamiątkowych zdjęć.

Do kolejny spotkań z dziećmi i młodzieżą doszło 30 stycznia 2024 roku na terenie Szkoły Podstawowej numer 10 w Tomaszowie Mazowieckim oraz w Powiatowym Centrum Animacji Społecznej. W spotkaniach z dziećmi uczestniczyli policjanci z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii starszy aspirant Grzegorz Kołodziejski i młodsza aspirant Monika Czarnecka, którzy w przystępny dla grup wiekowych sposób przekazywali informacje wpisane w działania ,,Bezpieczne Ferie 2024". Wszystkim uczniom korzystającym z feryjnej przerwy w nauce życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku.

Źródło: KPP Tomaszów Mazowiecki