Budowa utwardzonego pobocza w ciągu drogi powiatowej w Rzeczycy. Podpisano umowę

0arzeczycapobocza3
fot. Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim

We wtorek, 2 sierpnia 2022 roku, w sali konferencyjnej w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim, odbyła się konferencja prasowa, podczas której podpisana została umowa na realizację zadania pod nazwą: „Budowa utwardzonego pobocza w ciągu drogi powiatowej 4310E ul. Zielona w Rzeczycy".

Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego, powitał uczestników konferencji: Elżbietę Łojszczyk – członka Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, Grzegorza Glimasińskiego – Przewodniczącego Komisji Bezpieczeństwa Publicznego i Transportu Rady Powiatu Tomaszowskiego, Włodzimierza Justynę – Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej, Elżbietę Rudzką – dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych i Andrzeja Matusiaka – właściciela PPHU Przemysłu Drzewnego Pol-Trak z Tomaszowa Mazowieckiego, wykonawcę prac drogowych w Rzeczycy.

Wartość zadania to kwota 396 067,38 złotych w całości ze środków Powiatu Tomaszowskiego. Wykonane zostanie blisko 739 metrów utwardzonego pobocza, o szerokości 1 metra. Termin wykonania to 2 grudnia 2022 roku. Przetarg wygrała tomaszowska Firma - Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Przemysłu Drzewnego Pol-Trak Andrzej Matusiak.

„Witam Państwa bardzo serdecznie na dzisiejszej konferencji prasowej, która jest poświęcona podpisaniu umowy pomiędzy Zarządem Dróg Powiatowych, a Firmą Pol-Trak na zadanie związane z wykonaniem utwardzonego pobocza w miejscowości Rzeczyca – ulica Zielona.

Koszt tej inwestycji to prawie 400 tysięcy. Są to środki asygnowane tylko i wyłącznie przez Radę Powiatu Tomaszowskiego. Kolejne zadanie realizowane przez Powiat Tomaszowski w gminie Rzeczyca. Podkreślam to z całą stanowczością po to, żeby pokazać, że to wszystko, co zakładamy w budżecie na dany rok, w tym przypadku na rok 2022, realizujemy. Gmina Rzeczyca ma już kolejną inwestycję, ale staramy się przede wszystkim regulować te wszystkie zapóźnienia z lat poprzednich, kiedy na terenie tej gminy było mniej inwestycji powiatowych.

Bardzo się cieszymy, że ta inwestycja dojdzie do skutku i będziemy mogli na koniec roku cieszyć się ta inwestycją i w ten sposób poprawić znacząco bezpieczeństwo mieszkańców gminy Rzeczyca, ale i również bezpieczeństwo mieszkańców całego powiatu." – powiedział Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim