wersja testowa serwisu

Dary Jesieni w tomaszowskiej bibliotece. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Dary Jesieni w tomaszowskiej bibliotece. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Dary Jesieni - pod taką nazwą 29 września br., odbyły się zajęcia w ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tomaszowie Mazowieckim. Inicjatywa ta powstała w Polskiej Izbie książki w 2001 r.

Tomaszowską książnicę odwiedziły dzieci z Katolickiego Przedszkola ,,Antoś", gdzie podczas zajęć została im przybliżona tematyka związana z jesienią. Mali czytelnicy zapoznali się z cechami charakterystycznymi obecnej pory roku, wysłuchali opowiadania ,,Skarby jesieni" z serii ,,Przygód Fenka" autorstwa Magdaleny Sikory i z chęcią uczestniczyli w rozmowie na temat przeczytanego tekstu. W ramach akcji ,,Podaruj wiersz", do której przystąpiła książnica w naszym mieście otrzymały wiersz ,,Jesienny pociąg" Doroty Gellner, przepisany odręcznie przez Panią bibliotekarkę na specjalnej papaterii. Dzieci dowiedziały się jakie dary przynosi ze sobą jesień i jakie znaczenie mają one dla świata zwierząt i ludzi. Poza tym przedszkolaki doskonale poradziły sobie z odgadywaniem tematycznych zagadek czy wskazaniem obrazków związanych z jesienią. Nie zabrakło też zabawy ruchowej, w trakcie której przedszkolaki pokazywały ,,części drzewa". Na zakończenie uczestnicy zajęć w bibliotece udali się do wypożyczalni, gdzie obejrzeli książkową wystawkę nawiązującą do obecnej pory roku oraz zapoznali się z tajnikami pracy bibliotekarza.

Pamiętajmy, głośne czytanie, jest doskonałą okazją do budowania więzi i wspólnego spędzania czasu dziecka z rodzicami, dziadkami czy kolegami. Święto to warto ,,obchodzić" w swoich domach każdego dnia. Poświęćmy swoim pociechom chociaż 20 minut dziennie na czytanie, a to na pewno zaowocuje w przyszłości. Książki to nie tylko źródło wiedzy, ale także pomoc w rozwijaniu wyobraźni, poszerzają słownictwo, a przede wszystkim zawierają ciekawe historie, które pozwalają przeżyć wspaniałe emocje.

Źródło: UM Tomaszów Mazowiecki