Najważniejsze wideo w etm24

Dodatkowe patrole policji pojawią się również na terenie Gminy Rokiciny

policja_napis_adne
fot. policja

Komendant Powiatowy Policji w Tomaszowie Mazowieckim mł.insp. Tomasz Jędrzejczyk oraz Wójt Rokicin Jerzy Rebzda podpisali porozumienie w sprawie organizacji służb ponadnormatywnych funkcjonariuszy policji na terenie Gminy Rokiciny. Pozwoli ono zapewnić dodatkowe patrole Policji, a tym samym podnieść poziom bezpieczeństwa mieszkańców Rokicin i pozostałych miejscowości położonych na terenie gminy.

Dokładnie od 15 dni funkcjonuje porozumienie podpisane przez Komendanta Powiatowego Policji w Tomaszowie Mazowieckim mł.insp.Tomasza Jędrzejczyka oraz Wójta Gminy Rokiciny Jerzego Rebzdę w ramach, którego na terenie Rokicin oraz gminy, zwiększona zostanie ilość prewencyjnych patroli policyjnych poprzez uruchomienie systemu służb ponadnormatywnych.

Istotą porozumienia jest powołanie dodatkowych patroli Policji w ramach, których policjanci w czasie wolnym od służby podejmować będą czynności służbowe mające na celu przeciwdziałanie przestępczości i popełnianiu wykroczeń oraz poprawę porządku publicznego. Policja dyslokuje służby ponadnormatywne na terenie gminy według bieżących potrzeb, zgodnie z prowadzoną analizą zagrożenia przestępczością oraz zgłoszeniami zamieszczonymi na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W ramach podpisanego porozumienia Gmina przekaże na ten cel kwotę 5250,00 złotych. Jak pokazuje dotychczasowe doświadczenie, dodatkowe służby bezpośrednio wpływają na podniesienie poziomu poczucia bezpieczeństwa i cieszą się dużym poparciem społecznym.

Źródło: KPP Tomaszów Mazowiecki