Dotacje dla II LO i ZSP 8 z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

dotacje2024dlaszkol2
fot. Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim

W czwartek, 18 stycznia 2024 roku, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się konferencja prasowa poświęcona pozyskanym środkom finansowym przez dwie szkoły ponadpodstawowe – II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego i Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 8, z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Udział w konferencji wzięli: Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego, Łukasz Cerazy – zca naczelnika Wydziału Oświaty i Sportu Starostwa Powiatowego, Agnieszka Dziedzic – dyrektor ZSP 8 i Arkadiusz Broniarek – dyrektor II LO.

„Witam Państwa bardzo serdecznie na drugiej w dniu dzisiejszym konferencji prasowej, podczas której chcemy przekazać kolejne dobre informacje dla mieszkańców powiatu tomaszowskiego, w tym przypadku dotyczy dwóch szkół prowadzonych przez Powiat Tomaszowski, a mianowicie II Liceum Ogólnokształcące i Zespół Szkół Ponadpodstawowych numer 2. 

Drodzy Państwo, Powiat Tomaszowski składał wnioski do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska na konkretne zadania związane z tymi szkołami. I udało się uzyskać dofinansowania. Jest to wynik ciężkiej pracy Wydziału Inwestycji i Pozyskiwania Środków Pomocowych. Bardzo serdecznie dziękuję pani naczelnik. Dziękuję pracownikom tego Wydziału, jak i również dziękuję dyrektorom i pracownikom tych dwóch naszych szkół.


Drodzy Państwo, w tym miejscu chciałbym jeszcze raz bardzo serdecznie podziękować Wydziałowi Inwestycji i Pozyskiwania Środków Pomocowych tu, w Starostwie Powiatowym na czele z panią Naczelnik Anną Lubicką, ale w sposób szczególny dziękuję za taką decyzję. Prezesowi Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, panu Wojciechowi Miedzianowskiemu. Po raz kolejny docenia pracę jaką wykonują tutaj osoby związane z oświatą i efektem tego są przyznane kolejne pieniądze, które powodują, że rzeczywiście ta oferta edukacyjna staje się coraz piękniejsza dla tych wszystkich, którzy będą chcieli spędzić kilka lat w murach szkolnych. Bardzo serdecznie dziękujemy. Cieszymy się, że możemy takie informacje przekazywać wszystkim mieszkańcom Tomaszowa Mazowieckiego i powiatu tomaszowskiego. Państwu po raz kolejny dziękuję za to, że jesteście z nami w tych bardzo dobrych dla nas chwilach." – powiedział Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego.

W czasie konferencji dyrektorzy dokładnie omówili na co pozyskane zostały pieniądze. W ZSP nr 8 będzie to trzydniowa wycieczka, z której skorzysta 50 uczniów. Dofinansowanie to kwota 18 900 złotych. Podczas wycieczki uczniowie będą robić zdjęcia, które wezmą udział w konkursie „Wolnoć Tomku w swoim domku", który ma pokazać faunę i florę województwa łódzkiego. Warto wziąć udział w konkursie, ponieważ nagrodą dla laureata jest laptop.

II LO pozyskało pieniądze na projekt zatytułowany „Ekosfera Żeromskiego". Projekt otrzymał dofinansowanie w kwocie 84 814 złotych. Wkład własny to kwota 7300 złotych. Dzięki temu powstania przed szkołą miejsce wypoczynku, w którym będzie możliwość prowadzenia zajęć edukacyjnych.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim