wersja testowa serwisu

Druga runda "Bitwy o wozy" rozstrzygnięta. Nowe pojazdy trafią do czterech gmin z Łódzkiego

straz-pozarna3

Poznaliśmy listę laureatów drugiej rundy "Bitwy o wozy", czyli akcji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji zorganizowanej z okazji wyborów prezydenckich.

Cztery gminy z aktualnego województwa łódzkiego otrzymają nowe wozy strażackie w ramach drugiej rundy akcji "Bitwa o wozy". W drugiej turze akcji MSWiA szansę na wygranie miało 49 gmin liczących do 20 tys. mieszkańców z 49 "dawnych" województw.

- Otrzymaliśmy od PKW listę gmin z najwyższą frekwencją wyborczą w II turze wyborów na terenie byłych 49 województw z wyłączeniem laureatów z I tury. W ciągu dwóch tygodni wójtowie i burmistrzowie otrzymają oficjalne promesy na zakup wozów strażackich - poinformował Paweł Szefernaker, Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W Łódzkiem najwyższa frekwencja była w gminie Słupia (dawne województwo skierniewickie), gdzie do urn poszło 86,86% wyborców (więcej o tym pisaliśmy w TYM MIEJSCU). Nowe wozy strażackie trafią także do gminy Rzgów (dawne województw łódzkie - 77,2%), gminy Wodzierady (dawne województwo sieradzkie - 77,27%) oraz gminy Inowłódz (dawne województwo piotrkowskie - 77,06%)

Gmina Słupia wygrała "Bitwę o wozy". To dzięki blisko 87% frekwencji podczas wyborów

Za nami druga tura wyborów prezydenckich oraz druga „Bitwy o wozy