wersja testowa serwisu

Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej przeszła na emeryturę

3480cd213976c5a3fa470a0d77b1bd4eIMG_8585
fot. Urząd Miasta Tomaszów Mazowiecki

Po 17 latach pracy na stanowisku dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tomaszowie Mazowieckim Ewa Adamska przechodzi na emeryturę. 30 lipca br., w tomaszowskim ratuszu Marcin Witko – prezydent miasta, podziękował dyrektorowi MBP za dotychczasową pracę, za trud i zaangażowanie, które znacząco przyczyniły się do popularyzacji czytelnictwa oraz upowszechniania kultury słowa. W uroczystym pożegnaniu dyrektora wzięła także udział Izabela Śliwińska – zastępca prezydenta miasta.

Pani Ewa była dyrektorem Miejskiej Biblioteki Publicznej od 2003 roku. Przez wszystkie lata swojej kariery z ogromną pasją i zaangażowaniem wykonywała powierzone obowiązki.

Czyniła to zawsze w zgodzie z sentencją Jarosława Iwaszkiewicza, która najwidoczniej była bliska także i jej sercu. Brzmi ona następująco: „Czytelnictwo to nałóg. [...] Bo przecież z czytelnictwa nie ma się nigdy jakichś doraźnych korzyści. A jeżeli się te korzyści miewa – to wtedy nie jest to czytelnictwo. Czytelnictwo jest bowiem jedyną sztuką dla sztuki, którą w naszych czasach da się obronić".

Za działalność propagującą kulturę i czytelnictwo Dyrektor Adamska otrzymała 20 września 2005 r. z rąk premiera Marka Belki i ministra kultury Waldemara Dąbrowskiego - Brązowy Medal Zasłużony Kulturze „Gloria Artis".

Życzymy pani Ewie dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym oraz realizacji wszystkich planów i zamierzeń.

źródło: UM Tomaszów Mazowiecki