wersja testowa serwisu

Europejski Dzień Języków Obcych w Szkole Podstawowej w Żelechlinku

img_762510
W 2001 r. dzień 26 września został ogłoszony przez Radę Europy dorocznym Europejskim Dniem Języków. Ta data to dobra okazja, aby zachęcić do uczenia się języków oraz poznawania kultury, historii i obyczajów innych krajów.

W naszej szkole właśnie tego dnia - 26 września - obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Poprzez organizowanie Europejskiego Dnia Języków pokazaliśmy uczniom, iż uczenie się języków innych ludzi pomaga nam wzajemnie się zrozumieć, przekroczyć różnice kulturowe oraz przy okazji dobrze się bawić. W czwartek przywitały nas korytarze ozdobione wykonanymi przez uczniów flagami.

Dzień ten uświetniono także w naszej szkole niecodziennym apelem, na który zaproszono dyrekcję, nauczycieli i społeczność uczniowską klas IV-VIII. Klasy V a, V b oraz VI b pod kierownictwem p. Moniki Żerek i p. Anny Bernacik przygotowały na tę okazję przedstawienie, w którym uczniowie i ich opiekunowie pragnęli podkreślić przede wszystkim korzyści płynące ze znajomości języków obcych w dzisiejszych czasach.