Fatalne warunki na drogach, groźne oblodzenie! Ostrzeżenie w Łódzkiem już obowiązuje

Fatalne warunki na drogach! Groźne oblodzenie w całym Łódzkim. Ostrzeżenie już obowiązuje
Pixabay

Uwaga kierowcy, pogoda w najbliższych godzinach będzie bardzo mocno nie sprzyjała podróżom. Od niedzieli, 22 stycznia do poniedziałkowego poranka na terenie całego województwa Łódzkiego, podobnie zresztą, jak na przeważającej części kraju obowiązują ostrzeżenia przed oblodzeniami - te mogą być szczególnie dokuczliwe przy porannych podróżach.

Aura od tygodnia jest mocno dokuczliwa dla zmotoryzowanych. Od kilku już dni naprzemiennie pada, występują mgły i opady śniegu - takie warunki powodują, że na przestrzeni minionego tygodnia w całym regionie sporo było wypadków i kolizji. Niestety, nie mamy dla kierowców dobrych wiadomości. Padająca mżawka i deszcz będą tworzyć na drogach przysłowiową "szklankę", temperatura oscylująca wokół zera, w nocy spadnie.

- Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna około -1°C, temperatura minimalna przy gruncie około -2°C - ostrzega wydany w niedzielny wieczór alert IMGW.

Ostrzeżenie obowiązuje od dziś od godziny 18:00 do poniedziałku, 23 stycznia do godziny 09:00. Prawdopodobieństwo wydanego alertu określono na 80%/