wersja testowa serwisu

Gmina Sulejów: Kolejne drogi wyremontowane, to inwestycje finansowane z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

droga
UG Sulejów

W tym tygodniu oficjalnie zakończył się remont dwóch dróg w gminie Sulejów. Nową jakość zyskały drogi w Nowej Wsi i Witowie. Jak podkreślają samorządowcy większość pieniędzy, które przyznano gminie w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych zarezerwowano właśnie na inwestycje w poprawę jakości  infrastruktury drogowej.

Remont 190-metrowego odcinka drogi gminnej w Witowie kosztował 68 265 zł, natomiast w Nowej Wsi zmodernizowano fragment drogi o długości 300 m za 58 990,80 zł. Do tej pory dzięki pieniądzom z RFIL (ponad 2,5 mln zł) zrealizowaliśmy kilkanaście inwestycji, ale to jeszcze nie koniec.

- Dzięki pieniądzom z RFIL zamierzaliśmy jeszcze zmodernizować ulicę Góra Strzelecka w Sulejowie, ale dostaliśmy pieniądze na ten cel z Polskiego Ładu. W ramach tego drugiego programu otrzymamy w sumie ponad 10 mln zł na remonty gminnych dróg, co oznacza, że środki zarezerwowane w RFIL na remont ul. Góra Strzelecka będziemy mogli przeznaczyć na nową nawierzchnię w innej części gminy. Na pewno będzie to jezdnia znajdująca się poza Sulejowem – powiedział burmistrz Wojciech Ostrowski.

Na modernizację ulicy Góra Strzelecka zarezerwowano w RFIL 230 tysięcy złotych i dokładnie taka kwota zostanie przeznaczona na wymianę nawierzchni na jednej z gminnych dróg, a jeśli pojawią się oszczędności poprzetargowe, być może uda się wyremontować również jakiś inny fragment.