wersja testowa serwisu

Gminny Zespół Dziecięcy "Cekinki" ma już 10 lat

cekinki10
fot. Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim

Gminny Zespół Dziecięcy „Cekinki" działa już 10 lat. Zespół powstał w 2011 roku w gminie Inowłódz z inicjatywy ówczesnego wójta – Zenona Chojnackiego. W ciągu tych dziesięciu lat występował na uroczystościach gminnych i powiatowych, ale nie tylko. Witał gości i występował na ogólnopolskich Prezydenckich Dożynkach, które odbywały się każdego roku w Spale.

Na Powiatowym Święcie Ziemniaka, które odbyło się w sobotę, 2 października 2021 roku, w Brzustowie, miały miejsce obchody jubileuszu 10-lecia istnienia zespołu. Wiele gratulacji i prezentów z tej okazji otrzymał zespół.

Przedstawiciele władz samorządowych powiatu tomaszowskiego: Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego oraz radni Rady Powiatu Tomaszowskiego – Leon Karwat – przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu i Włodzimierz Justyna – przewodniczący Komisji Rewizyjnej, pogratulowali zespołowi i Zbigniewowi Kosylakowi, który od dziesięciu lat prowadzi zespół. Mariusz Węgrzynowski przekazał dla zespołu kosz słodyczy.

„Proszę Państwa, w czasie tych dzisiejszych uroczystości, był również jubileusz zespołu Cekinki. Dziesięciolecie zespołu, składającego się z dzieci i młodzieży, które pięknie zawsze przygotowane, śpiewają o tym, co jest nasze, co jest polskie, co jest związane z Ziemią Tomaszowską i nie tylko. To jest kultywowanie wszystkiego, co się wiąże z kulturą polską. Gratuluję tym wszystkim, którzy prowadzą zespół, doprowadzili do tego, że tak się pięknie prezentuje, osiąga duże sukcesy. My jesteśmy dumni, jako władze powiatowe, że właśnie taki zespół tutaj funkcjonuje, na terenie naszego powiatu. Chcielibyśmy, żeby tych zespołów było jak najwięcej. Oczywiście są inne zespoły, które dostrzegamy też. Cieszymy się, że ta polska kultura kwitnie, że ta tomaszowska kultura kwitnie, ta gminna kultura kwitnie i tym sposobem podkreślamy to, co się wiąże z historią Polski, co się wiąże z naszą tożsamością. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim osobom za przygotowanie zespołu." – pogratulował i podziękował Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego.

źródło: Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim