wersja testowa serwisu

Kolejna draka wokół wełniaka w gminie Lubochnia

CZOL_20210719-080511_1
fot. Piotr Wajman

Pokaz sukni wieczorowych, mody ludowej oraz występy artystyczne – to wszystko można było obejrzeć w sobotni wieczór w gminie Lubochnia. Województwo łódzkie w tym wydarzeniu reprezentował wicemarszałek Zbigniew Ziemba.

To była druga edycja imprezy pod nazwą Folk Fashion Show. Idea narodziła się kilka lat temu, a w zeszłym roku zostało zorganizowane wydarzenie „Folk Fashion Show czyli wielka draka wokół wełniaka", na którym zaprezentowano lubocheńskie stroje ludowe. W tym roku na scenie pojawiły się kreacje z regionu rawskiego, piotrkowskiego i opoczyńskiego.

Gwoździem programu był pokaz sukni wieczorowych Folk Design zaprojektowanych przez Anetę Larysę Knap, która inspiruje się modą ludową.

- To było wyjątkowe wydarzenie – podsumował wicemarszałek Ziemba. – Na scenie zaprezentowało się liczne grono osób kochających styl osadzony w tradycji ludowej. Folklor to nie tylko sentyment starszych pokoleń, ale również żywa tradycja.

Impreza odbyła się pod patronatem marszałka Grzegorza Schreibera i wojewody Tobiasza Bocheńskiego. Projekt zrealizowany został przez Stowarzyszenie "Step by Step".

źródło: Urząd Marszałkowski w Łodzi

Zobacz zdjęcia: