Kolejne planowane zagospodarowanie turystyczne terenów nad Zalewem Sulejowskim

Zalew-Tresta
fot. Gmina Tomaszów Mazowiecki

Gmina Tomaszów Mazowiecki złożyła wniosek do Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi o dofinansowanie na zagospodarowanie turystyczne terenów nad zatoką w Treście. 

Projekt przewiduje budowę nowoczesnego portu jachtowego obejmującego budowę pomostu, slipu, plaży, sanitariatów, drogi i ścieżek wewnętrznych, boiska do piłki plażowej, placu zabaw, miejsc dla kamperów, namiotów oraz infrastruktury towarzyszącej m.in. altany, ławki, grille itp. Planowane pomosty i infrastruktura wodna stworzą idealne warunki dla miłośników żeglarstwa i kajakarstwa, przyciągając zarówno lokalnych mieszkańców, jak i turystów z innych regionów Polski oraz z zagranicy, otwierając nowe perspektywy dla aktywnego wypoczynku i rekreacji na tym terenie. Wybudowanie nowoczesnego portu jachtowego przyczyni się znacząco do wzbogacenia oferty turystycznej naszej Gminy, dzięki czemu możemy stać się ważnym punktem na mapie dla żeglarzy i osób pragnących wypocząć wśród pięknych uroków natury. Projekt odpowiada również na rosnące zapotrzebowanie na turystykę kempingową i caravaningową. Zapewnienie odpowiedniej infrastruktury dla kamperów i miejsc namiotowych z dostępem do niezbędnych udogodnień, takich jak oświetlenie terenu, woda czy węzły sanitarne, zdecydowanie zwiększy atrakcyjność regionu dla tej grupy turystów. W ramach projektu przewidziana jest również przebudowa ul. Sosnowej na długości ok. 300 mb przy której powstanie ponad 100 miejsc parkingowych.

Realizacja powyższego przedsięwzięcia w połączeniu z funkcjonującym już terenem rekreacyjno-wypoczynkowym przy zalewie w Smardzewicach oraz trasami rowerowymi wokół zbiornika, stworzy doskonałe warunki do rodzinnego wypoczynku, rekreacji na świeżym powietrzu oraz uprawiania różnorodnych form aktywności fizycznej. Zagospodarowany teren będzie wizytówką naszego regionu jak i całego województwa łódzkiego.

Szacowana wartość projektu ponad 18 mln złotych, wartość dofinansowania z środków unijnych w ramach programu: Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027 ponad 15 mln złotych.

Źródło: Gmina Tomaszów Mazowiecki