Kryminalny w drodze na służbę pomagał ewakuować kobietę z budynku zagrożonego pożarem

policja-piotrkow

Policjant wydziału kryminalnego rawskiej komendy jadąc na służbę zauważył pożar budynku mieszkalnego. Od przyglądających się mieszkańców dowiedział się, że w budynku obok mieszka starsze małżeństwo, a kobieta porusza się na wózku inwalidzkim. Pożar był coraz większy i zagrażał innym posesjom, dlatego policjant przeskoczył przez ogrodzenie i razem z mężem seniorki wyprowadził kobietę w bezpieczne miejsce.

2 maja 2024 roku o godzinie 6.00 policjant wydziału kryminalnego rawskiej komendy, jadąc na służbę, na terenie powiatu tomaszowskiego, w Ciebłowicach Dużych zauważył palący się budynek mieszkalny. Zatrzymał auto, rozpytał obserwujących to zdarzenie mieszkańców, czy nikt nie przebywa w płonącym lokalu. Dowiedział się od nich, że właściciel domu wyszedł o własnych siłach, ale na sąsiedniej posesji mieszka starsze małżeństwo, a kobieta porusza się na wózku inwalidzkim. 

Strażacy byli w drodze, a sytuacja robiła się coraz poważniejsza. Ogień powoli zajmował cały budynek i istniało zagrożenie, że może przenieść się na sąsiednie posesje. 

- Policjant przeskoczył przez ogrodzenie. Uderzał rękami w okno i krzyczał do mieszkańców aby natychmiast wychodzić z domu. Razem z mężem schorowanej kobiety ewakuowali seniorkę na wózku inwalidzkim do bezpiecznej posesji. Po chwili na miejsce dojechała straż pożarna, która rozpoczęła akcje gaśniczą. Oprócz strat materialnych na szczęście nikomu nic się nie stało - relacjonuje asp. Agata Krawczyk.