wersja testowa serwisu

Łódzkie zaprasza na wakacje. Zaprezentowano produkty mające pomóc w odnalezieniu najciekawszych miejsc

Łódzkie zaprasza na wakacje. Zaprezentowano produkty mające pomóc w odnalezieniu najciekawszych miejsc
fot. Sebastian Sołtyszewski

Marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber, wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński i poseł Robert Telus zachęcali 2 lipca w Spale do spędzenia urlopów w Łódzkiem. Zaprezentowane zostały produkty, które mają pomóc turystom w odnalezieniu najciekawszych miejsc.

Spała i cały rejon Tomaszowa Mazowieckiego to zagłębie turystyczne województwa łódzkiego. Tutejsze lasy, pobliski Inowłódz, okolice zalewu Sulejowskiego, rzeka Pilica, atrakcje Tomaszowa - Groty Nagórzyckie i Błękitne Źródła, co roku przyciągają turystów. Ta część regionu wyraźnie dominuje jeśli chodzi o liczbę odwiedzających. Dlatego Spała została wybrana na miejsce konferencji zachęcającej do spędzenia wakacji w Łódzkiem.

- Województwo łódzkie jest pięknym miejscem, pełnym urokliwych zakątków i zabytków klasy zerowej. To miejsce, które naprawdę warto odwiedzać – mówił wojewoda dodając, że zależałoby mu, aby mieszkańcom regionu jak najszybciej pomógł w tym Polski Bon Turystyczny – inicjatywa Prezydenta RP Andrzeja Dudy. – To 3 miliardy złotych wsparcia, które trafią do rodzin, a w konsekwencji do branży turystycznej – dodał Tobiasz Bocheński.

- Łódzkie to piękne województwo, w którym parki krajobrazowe przepięknie rozłożone po całym regionie zajmują aż siedem procent powierzchni – zachwalał marszałek Grzegorz Schreiber. - To są zabytki klasy zerowej, zamki, pałace. Miejsca z bogatą ofertą turystyczną, agroturystyczną, hotelową do których naprawdę warto przyjeżdżać.

Marszałek zaprezentował przy tym najnowszą publikację o atrakcjach województwa łódzkiego prezentującą region - „Łódzkie na weekend". Przewodnik prezentuje najciekawsze miejsca w regionie i propozycje kilkudniowych wycieczek. Zawiera dużo zdjęć, przystępne treści – jest znakomitą propozycją dla turystów z Łódzkiego i innych części Polski. Od tego tygodnia publikacja jest dostępna bezpłatnie w 11 certyfikowanych punktach informacji turystycznej w województwie.

Odnowiona została również strona internetowa Regionalnej Organizacji Turystycznej. Stała się bardziej przejrzysta i czytelna dla turystów. Na stronie lodzkie.travel podane są m.in.: propozycje tras wycieczkowych, obszerna baza noclegowa zawierająca m.in. namiary do gospodarstw agroturystycznych, atrakcje przyrodnicze regionu i dziedzictwo kulturowe warte zobaczenia. Znajdują się tutaj też propozycje spędzania czasu dla rodzin, przewodnik po turystyce aktywnej.

Prezes ROT Łukasz Stajuda zwrócił szczególną uwagę na dostępny na stronie „Voucher Turystyczny Województwa Łódzkiego" – zachętę dla przedstawicieli branży turystycznej i producentów produktów tradycyjnych do współtworzenia strony i darmowej reklamy swoich usług i produktów.

Znakomitą bazą z atrakcjami przyrodniczymi regionu jest strona internetowa Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego, którą przedstawiła zastępca dyrektora Katarzyna Krakowska. Na stronie parkilodzkie.pl można znaleźć bazę turystyczną znajdującą się na terenie i w pobliżu wszystkich siedmiu parków, propozycje szlaków turystycznych, mapy do ściągnięcia również na telefon oraz szczegółowy opis przyrody. Parki zapraszają też do questów – konkursów z nagrodami mających na celu odkrywanie atrakcji parków krajobrazowych.

Powstaje również nowy cykl Wakacje w Łódzkiem. Będzie to seria filmów zamieszczanych na kanale YouTube i w mediach społecznościowych, w których pokazywane będą atrakcyjne miejsca łódzkiego z komentarzem do nich ekspertów zachęcających do ich odwiedzenia i poznania. Start już wkrótce. Cel – zachęcenie mieszkańców regionu i kraju do odwiedzenia Łódzkiego.

Akcję „Zajrzyj w Łódzkie" proponuje też Łódzka Kolej Aglomeracyjna. Jej pasażerowie mogą liczyć na tańsze podróże i zniżki w niektórych obiektach turystycznych regionu. Pełna informacja na temat akcji „Zajrzyj w Łódzkie 2020", w tym opis atrakcji, udogodnień i obowiązujących ofert jest dostępna na stronie www.lka.lodzkie.pl.

źródło: Urząd Marszałkowski w Łodzi (aa, jg)