wersja testowa serwisu

Łódzkie: Smog atakuje! Lepiej nie wychodzić z domu! Zarządzanie Kryzysowe wydało alert

Łódzkie: Smog atakuje! Lepiej nie wychodzić z domu! Zarządzanie Kryzysowe wydało alert
Pixabay

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi ostrzega przed smogiem w całym Łódzkiem. Alert przed niebezpiecznym wzrostem pyłów zawieszonych PM 10 w powietrzu obowiązuje aż do poniedziałku, 15 listopada do godziny 24.00. Szczególną ostrożnością w związku z ostrzeżeniem powinni wykazać się seniorzy, dzieci oraz osoby schorowane. Szczegóły poniżej!

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało alert dla całego województwa w niedzielę, 14 listopada. Zgodnie z komunikatem ostrzeżenie obowiązuje przez cały poniedziałek. 

Wyraźny spadek temperatur (zwłaszcza w nocy), a w związku z tym intensywniejsze ogrzewanie domów, połączony ze słabym wiatrem i na efekty nie trzeba było długo czekać. Powietrze w Łódzkiem jest i przez najbliższe godziny będzie fatalne! Prognozowana ilość pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu może osiągnąć niebezpieczne dla zdrowia wartości. 

Prognozowany smog pyłowy może być groźny dla osób cierpiących na przewlekłe schorzenia krążeniowo-oddechowe i u seniorów. Może powodować przejściowe nasilenie objawów chorobowych takich jak duszności i bóle w klatce piersiowej.

W tej sytuacji zaleca się ograniczenie wysiłku fizycznego i aktywności na świeżym powietrzu.