wersja testowa serwisu

Mężczyzna wykorzystał moment nieuwagi i ukradł klientowi sklepu portfel. Grozi mu nawet do 10 lat więzienia

policja---kajdanki

Policjanci z wydziału kryminalnego tomaszowskiej komendy wytypowali a następnie namierzyli i zatrzymali sprawcę kradzieży kieszonkowej.

45-latek w rejonie jednego ze sklepów wykorzystał moment nieuwagi mężczyzny i ukradł mu portfel. Następnie przy pomocy karty bankomatowej, która w raz z dokumentami i pieniędzmi znajdowała się w portfelu, kilkukrotnie zapłacił za zakup papierosów i alkoholu. Usłyszał zarzuty kradzieży dokumentów i kradzieży z włamaniem na konto bankowe, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Kryminalni pracujący nad sprawą kradzieży kieszonkowej do której doszło 8 listopada 2020 roku w rejonie jednego ze sklepów w Tomaszowie, po wnikliwej analizie zebranych dowodów wytypowali prawdopodobnego sprawcę tego czynu. 23 listopada 2020 roku w trakcie patrolu terenu miasta zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisem. Jego legitymowanie potwierdziło, iż jest to 45-letni mężczyzna. Nie posiada on stałego miejsca pobytu, co było dodatkowym utrudnieniem w jego namierzeniu. Już we wstępnym rozpytaniu ,,kieszonkowiec" przyznał się do kradzieży oraz do tego, że wykorzystując skradzioną kartę bankową wielokrotnie zakupił alkohol i papierosy. 45-latek usłyszał zarzut kradzieży i kradzieży z włamaniem na rachunek bankowy. Za taki czyn grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 10. O losie podejrzanego zadecyduje sąd.

Źródło: KPP Tomaszów Mazowiecki