wersja testowa serwisu

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w szkole w Pieczyskach

IMG_20210219_150310
fot. Szkoła Podstawowa w Pieczyskach

21 lutego na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, który ustanowiony został przez UNESCO w 1999 roku. Święto to ma za zadanie przypomnieć wszystkim narodom, jak ważny jest szacunek do języka ojczystego i dbałość o jego piękno i przetrwanie.

Dla uczczenia święta języka polskiego uczniowie klas IV – VIII w Szkole Podstawowej w Pieczyskach wzięli udział w szkolnym konkursie promującym znajomość języka w mowie i piśmie. Uczniowie przygotowali plakaty przedstawiające przykłady najczęściej popełnianych błędów, hasła promujące język ojczysty, zasady ortograficzne oraz wzmianki historyczne o języku polskim.

Jury konkursu brało pod uwagę oryginalność, poprawność językową, estetykę oraz wkład włożony w wykonanie pracy.

Laureaci konkursu:
I miejsce –
Zuzanna Pieprzyk, kl. IV
II miejsce –
Michał Wróbel, kl. VI
III miejsce –
Maria Puchalska, kl. VIII

Wyróżnienia: Jakub Kopacki, kl. IV oraz Milena Smorawska, kl. V

- Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie w przygotowanie się do konkursu. Swoje podziękowania kierujemy również do Rodziców, którzy wspierają działania szkoły, służą pomocą i mobilizują swoje pociechy do uczestnictwa w konkursach - informują przedstawiciele szkoły. - Dbajmy o piękno naszego ojczystego języka, starajmy się mówić poprawnie, unikajmy błędów językowych i nieustannie pogłębiajmy wiedzę o naszym trudnym, ale pięknym języku.

Zobacz zdjęcia: