wersja testowa serwisu

Napadli i okradli niepełnosprawną kobietę. Trzy osoby zatrzymane, grozi im po 12 lat więzienia

262-14005_20211206-114012_1
fot. KPP w Kutnie

Policjanci z kutnowskiej komendy zatrzymali dwie kobiety i mężczyznę podejrzanych o dokonanie rozboju. Według ustaleń śledczych pod osłony sprawcy w nocy weszli do mieszkania i zaatakowali niepełnosprawną lokatorkę. Używając wobec kobiety siły fizycznej zabrali portfel z pieniędzmi, a następnie uciekli. Napastnicy to mieszkańcy Kutna w wieku od 35 do 46 lat. Sąd zdecydował, że najbliższe trzy miesiące spędzą w reszcie.

W nocy, 2 grudnia około godz. 3:00 oficer dyżurny kutnowskiej komendy otrzymał zgłoszenie od 56-letniej kobiety, która powiadomiła, że została pobita i okradziona. Według relacji zgłaszającej, gdy spała ktoś zapukał w okno. Będąc przekonana, że to jej syn otworzyła drzwi.

- Wówczas do mieszkania weszły dwie znane jej kobiety i mężczyzna i siłą zaciągnęli do pokoju. Tam została przez jedną z kobiet uderzona kilka razy w twarz, w wyniku czego upadła na ziemię. W międzyczasie druga z kobiet zabrała jej portfel z pieniędzmi. Mężczyzna wówczas stał w drzwiach na tzw. „czujce" - relacjonuje podkom. Edyta Machnik.

Pokrzywdzona po wyjściu napastników od razu zadzwoniła na policję. Kobieta na szczęście w wyniku tego zdarzenia nie odniosła większych obrażeń. We wskazane miejsce natychmiast pojechali policjanci. Funkcjonariusze na miejscu wykonali wszystkie niezbędne czynności procesowe oraz ustalili dane sprawców.

3 grudnia 2021 roku cała trójka została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie. Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić zatrzymanym zarzuty rozboju. Następnego dnia na wniosek prokuratora Sąd zdecydował, że sprawcy najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Zobacz zdjęcia: