Naprawa nawierzchni na krajowej "czterdziestce ósemce". Na kierowców będą czekały utrudnienia

-wykrzykniki

Od jutra (3 listopada) rusza naprawa nawierzchni na DK48 między Tomaszowem Mazowieckim i Spałą. Prace prowadzone będą w dwóch miejscach. Pierwsze miejsce – na wysokości przejazdu kolejowego w Tomaszowie na 4 km trasy, drugi ok. pół kilometra w kierunku Spały.

Podczas prac na pierwszym odcinku wymieniona zostanie nawierzchnia na długości ok. 130 metrów. Prace będą polegały więc na sfrezowaniu starej nawierzchni, ułożeniu nowej i naprawie poboczy. Ponieważ prace obejmą całą szerokość jezdni, prowadzone będą tzw. połówkami, czyli raz prawa, raz lewa strona jezdni. Ruch kierowany ręcznie (poza godzinami pracy za pomocą sygnalizacji) będzie się odbywał wahadłowo. W tym przypadku prace powinny się zakończyć 25 listopada.

Drugi odcinek robót obejmie ok. 0,8 km drogi (od km. 4,8 do km 5,6). Prace będą prowadzone analogicznie, jak w przypadku odcinka pierwszego. Dodatkowo zostanie jedynie wprowadzone ograniczenie do 60 km/h, ponieważ jest to już teren niezabudowany.Planowane zakończenie prac na drugim odcinku to 18 listopada.

- Przewidujemy, że czas oczekiwania na przejazd w trakcie prowadzonych prac to 10 – 15 minut. Uwaga! Ze względu na fakt, że charakter robót wymaga bezdeszczowej aury, podane daty zakończenia prac należy traktować orientacyjnie - mówi Maciej Zalewski z łódzkiego oddziału GDDKiA. - Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do oznakowania.