wersja testowa serwisu

Nowy żłobek w Tomaszowie Mazowieckim oficjalnie otwarty

thumb2_8679f4df77794b9f71885bbed03f67e2img_0427

W najbliższy poniedziałek, 8 marca, nowy żłobek wypełni śmiech najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Dziś symbolicznie otworzony został nowy obiekt.

- Najważniejsza jest rodzina i jej wsparcie, a ten budynek i kolejne nasze programy to tego dowody – mówi Marcin Witko prezydent Tomaszowa Mazowieckiego. - Wprowadziliśmy już pierwszy prorodzinny program dla rodziców, których dzieci uczęszczają do miejskich placówek oświatowych. Mogą oni liczyć na 50 a nawet 99% zniżki w żłobku. I tak, mając dwoje dzieci, z których jedno chodzi do przedszkola lub szkoły publicznej, a drugie trafia do żłobka, rodzic może w nim liczyć na 50% zniżki. Jeżeli do szkoły lub przedszkola publicznego chodzi dwoje lub więcej dzieci, rodzic na dziecko w żłobku dostanie 99% zniżki. Ale to nie koniec naszych pomysłów. Po wakacjach chcemy uruchomić kolejny program. Tym razem chodzi o „popołudniowy oddech dla rodzica" – dodaje prezydent.

Nowy obiekt to 6 oddziałów dla 140 dzieci, w każdym w pełni wyposażone sala zabaw, brudnik, ustęp z natryskiem, pomieszczenie do mycia nocników. W żłobku jest także szatnia z wózkarnią, pokój dla matki karmiącej, pomieszczenia socjalne personelu oraz pomieszczenia administracyjne, które zaprojektowano na piętrze. Dodatkowo przewidziano na nim kuchnię z zapleczem, zespół pralni, pomieszczenia techniczne, gospodarcze, magazynowe, higieniczno sanitarne oraz niezbędną komunikację.

Żłobek wyposażony jest w nowoczesne systemy bezpieczeństwa. Budynek został przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Przypomnijmy że miasto otrzymało 4. 397 244,00 mln z rządowej rezerwy celowej, 3.091 923,94 zł na pokrycie wkładu własnego z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. 4 498 042,61 zł pochodziło z budżetu miasta. Całkowity koszt budowy 12 milionów.

źródło: UM Tomaszów Mazowiecki