Najważniejsze wideo w etm24

Ogłoszono konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Poznaliśmy wszystkie szczegóły

_AST2617
fot Urząd Marszałkowski w Łodzi

KGW oraz stowarzyszenia i organizacje w Łódzkiem już mogą zgłaszać się do udziału w konkursie na „Najpiękniejszy wieniec Dożynkowy Województwa Łódzkiego". Konkurs zostanie rozstrzygnięty podczas tegorocznego święta plonów, które odbędzie się 18 sierpnia w Spale.

Wieniec dożynkowy to wyraz wdzięczności za plony, które rodzi ziemia i symbol tradycji polskiego rolnictwa. Dlatego jest uwity z czterech podstawowych zbóż: żyta, pszenicy, jęczmienia i owsa, udekorowany kwiatami i owocami. Misternie wykonane konstrukcje od lat zachwycają uczestników i gości dożynek. Konkurs na najpiękniejszy wieniec jest już tradycją Dożynek Województwa Łódzkiego i tak też będzie w tym roku.

Liczba uczestników jest ograniczona, bo w konkursie mogą wziąć udział 24 delegacje, a decyduje kolejność zgłoszeń. Wypełnione elektronicznie karty zgłoszeniowe (do pobrania na stronie lodzkie.pl) należy wysłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a – podpisany - oryginał karty zgłoszeniowej należy przesłać do 1 sierpnia na adres:

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego
Departament Promocji
Al. Piłsudskiego 8, 90-051 Łódź

Na zwycięzców konkursu czekają atrakcyjne nagrody. Laureaci pierwszego miejsca otrzymają 2000 zł., drugiego – 1700 zł, a trzeciego 1400 zł. Organizatorzy przewidują także wyróżnienia w wysokości 800 zł.

źródło: Urząd Marszałkowski w Łodzi