OSP Zawada: Zebranie sprawozdawcze i dwa ważne wydarzenia

Zawada-6
fot. Gmina Tomaszów Mazowiecki

W dniu 16 marca 2024 r. na walnym zebraniu sprawozdawczym OSP Zawada, oprócz absolutorium dla zarządu, odbyły się również dwa ważne wydarzenia. 

Pierwsze dotyczyło podziękowaniu wójtowi Franciszkowi Szmiglowi za wieloletnią współpracę i pracę na rzecz rozwoju jednostki OSP i Orkiestry Dętej w Zawadzie. Podziękowania na ręce wójta złożyli Prezes OSP Zawada dh Bogdan Krężelewski, dr Sławomir Bąk i dh Krzysztof Ogórek oraz przedstawiciele Orkiestry.

Drugie wydarzenie dotyczyło zakończenia pracy kapelmistrza OSP Zawada – Andrzeja Żerka, który przez 42 lata kierował Orkiestrą Dętą, tworząc jej piękną historię. Orkiestra uświetniała uroczystości patriotyczne, religijne, gminne, rocznicowe i jubileuszowe. Pod batutą Andrzeja Żerka niejednokrotnie brała udział w przeglądach orkiestr zdobywając nagrody i wyróżnienia, a spod skrzydeł kapelmistrza wyszło ponad 80 młodych muzyków, których zraził pasją do gry na różnych instrumentach.

Za swoją cierpliwość, wytrwałość i pasję do muzyki został uhonorowany odznaczeniem „Zasłużony dla Kultury". Podczas spotkania p. Andrzej otrzymał kolejne odznaczenie „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej Województwa Łódzkiego", które wręczył dh Tadeusz Cisowski Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP województwa łódzkiego, podkreślając, że jest ono dowodem pamięci i wdzięczności za działalność artystyczną, kulturalną i społeczną.

Zaproszeni goście oraz druhny i druhowie z OSP Zawada złożyli kapelmistrzowi najserdeczniejsze życzenia wręczając kwiaty i upominki.

Nowej pani kapelmistrz Marzenie Węgrzynowskiej, życzymy dużo sił, wytrwałości i sukcesów w prowadzeniu Orkiestry.

Źródło: Gmina Tomaszów Mazowiecki