wersja testowa serwisu

Pijany mężczyzna wsiadł za kierownicę. Miał prawie 2,7 promila alkoholu i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów

breathalyser-1684428_960_720

Kierowca mercedesa miał problem z utrzymaniem prostego toru jazdy, gwałtownie przyspieszał i nagle hamował. Wzbudziło to niepokój jadących za nim mieszkańców powiatu sieradzkiego. Dzięki ich reakcji wyeliminowany został z ruchu kolejny nietrzeźwy kierujący. Mercedesem kierował 24 – latek mając prawie 2,7 promila alkoholu w organizmie i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Dziękujemy za czujność i godną naśladowania obywatelską postawę!

29 czerwca 2020 r. po godzinie 20.30 od strony Zduńskiej Woli w kierunku Sieradza podróżowali toyotą mieszkańcy Sieradza. Zaniepokoił ich nietypowy tor jazdy poruszającego się przed nim mercedesa. Jego kierowca początkowo jechał bardzo powoli, po czym gwałtownie przyspieszał. Bez powodu hamował i tzw. „wężykiem" poruszał się po swoim pasie. Podejrzewając, że kierowca mercedesa może być na "podwójnym gazie", świadkowie pojechali za nim, zachowując bezpieczny dystans. 

Na skrzyżowaniu ul. Widawskiej i Sienkiewicza kierowca zasygnalizował skręt w lewo i wjechał na parking przed jednym ze sklepów. Kierujący toyotą pojechał za nim. Z mercedesa wysiadł młody mężczyzna kierujący pojazdem oraz towarzysząca mu kobieta. Weszli do sklepu, gdzie zakupili alkohol. Następnie wsiedli do samochodu z zamiarem odjechania. Wtedy stanowczo zareagował obserwujący to kierowca toyoty, uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Kierowca mercedesa prosił go, aby nie dzwonił na policję i pozwolił mu odejść. Wyraźnie wyczuwalna była od niego woń alkoholu. 

Świadek natychmiast zaalarmował dyżurnego sieradzkiej policji o ujęciu nietrzeźwego kierowcy. Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili tożsamość mężczyzny, którym okazał się 24–letni mieszkaniec powiatu zduńskowolskiego. Przeprowadzone badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że ma on w organizmie ponad 2,6 promile alkoholu. Okazało się również, sąd orzekł wobec niego dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Za powyższe przestępstwo grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Nietrzeźwi kierowcy są ogromnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa na drogach. Aby eliminować niebezpieczeństwa jakie niosą ze sobą nietrzeźwi za kierownicą potrzebna jest zdecydowana reakcja i brak przyzwolenia na taką jazdę. Dziękujemy wszystkim, którzy nie pozostają obojętni na takie zagrożenia i udaremniają dalszą jazdę nietrzeźwym kierowcom. Taka zadecydowana postawa zasługuje na uznanie i być może zapobiegła tragedii.

Źródło: KPP Sieradz