Podpisanie umowy z wykonawcą na remont mostu w Podkonicach

0amostpodkonice1
fot. Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim

W piątek, 24 czerwca 2022 roku, w sali konferencyjnej w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim, odbyła się konferencja prasowa, podczas której podpisana została umowa na remont mostu w Podkonicach w gminie Czerniewice. 

W konferencji udział wzięli: Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego, Elżbieta Łojszczyk – członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, Elżbieta Rudzka – dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych i Jacek Kawecki – właściciel Firmy Kawecki, która będzie wykonywała remont mostu.

Przebudowa obiektu mostowego w ciągu drogi powiatowej nr 4312E w miejscowości Podkonice. Wartość zadania to 2 007 737 złotych.

746 850 złotych dofinansowanie z Ministerstwa Infrastruktury, 1 010 850 – Powiat Tomaszowski i 250 000 złotych – Gmina Czerniewice.

„Witam Państwa bardzo serdecznie na dzisiejszej konferencji prasowej, na której zostanie podpisana umowa pomiędzy Zarządem Dróg Powiatowych a Firmą Kawecki, pan Jacek Kawecki, ze strony Zarządu Dróg Powiatowych pani dyrektor Elżbieta Rudzka. Będą podpisywać umowę dotyczącą przebudowy mostu w miejscowości Podkonice gmina Czerniewice. Długo wyczekiwana inwestycja. Ostateczny koszt związany z przebudową to ponad 2 miliony złotych, w tego 750 tysięcy to jest dofinansowanie z Ministerstwa Infrastruktury i tutaj głębokie pokłony dla tych osób, które wstawiały się, żeby takie środki Powiat Tomaszowski mógł pozyskać, czyli pan Marszałek Senior, pan Antoni Macierewicz i pani Poseł Anna Milczanowska. 250 tysięcy to jest pomoc Wójta Gminy Czerniewice, za którą również bardzo serdecznie dziękujemy i wkład własny ze strony Powiatu Tomaszowskiego, jest to kwota ponad miliona złotych.

Tak, jak wcześniej obiecywaliśmy, jako Zarząd Powiatu, jako Rada Powiatu Tomaszowskiego, chcemy widzieć inwestycje we wszystkich zakątkach naszego powiatu, we wszystkich gminach i w mieście Tomaszów Mazowiecki. To jest związane z tymi założeniami, jakie postawiliśmy sobie na początku kadencji, że będziemy w sposób zrównoważony starali się docierać z kolejnymi inwestycjami do wszystkich mieszkańców naszego powiatu. Dzisiaj podpisujemy umowę i tutaj tak, jak pan Prezes powiedział do 30 listopada ma być ta inwestycja zrealizowana, z czego się oczywiście bardzo cieszymy." – powiedział Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego. 

Źródło: Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim