wersja testowa serwisu

Policjanci zabezpieczali Dożynki Prezydenckie w Spale

254-98852

15 września 2019 r. do Spały wraz z małżonką, przyjechał Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda, który wspólnie z rolnikami z całej Polski dziękował za tegoroczne plony. Policjanci zabezpieczali zarówno przebieg dorocznej imprezy ale również dbali o porządek na drogach dojazdowych do Spały.

W Dożynkach Prezydenckich uczestniczyli także m. in.: minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, parlamentarzyści, władze samorządowe województwa łódzkiego i powiatu tomaszowskiego oraz przedstawiciele służb mundurowych. Policję reprezentowali: Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi nadinsp. Andrzej Łapiński oraz Komendant Powiatowy Policji w Tomaszowie Mazowieckim insp. Szymon Herman.

Główne obchody święta plonów rozpoczęły się tradycyjnie w Kaplicy Polowej Armii Krajowej mszą świętą w intencji rolników. Następnie Para Prezydencka wraz z korowodem dożynkowym przeszła na stadion Ośrodka Przygotowań Olimpijskich, gdzie odbył się ceremoniał dożynkowy. W Miasteczku Regionów na stadionie OPO swoje stoiska promocyjne prezentowali przedstawiciele kilkunastu województw.

Uroczystości dożynkowe i imprezy towarzyszące na terenie Spały zabezpieczali tomaszowscy policjanci przy wsparciu funkcjonariuszy z Łodzi i województwa. Policjanci dbali o bezpieczeństwo zaproszonych na dożynki gości oraz wszystkich przybyłych tego dnia do Spały. Kierowali ruchem drogowym i udzielali informacji ułatwiając bezpieczne dotarcie w miejsca docelowe. Dbali o bezpieczeństwo mienia w postaci np. pozostawionych na parkingach samochodów. Zwracali też uwagę, czy w tłumie nie pojawili się kieszonkowcy. Dzięki ich zaangażowaniu Dożynki Prezydenckie 2019 przebiegły bez zakłóceń.

info: KWP w Łodzi