wersja testowa serwisu

Pożar domu i wybuch w Rosanowie. Jedna osoba ranna, w akcji kilka zastępów strażaków

Pożar domu i wybuch w Rosanowie. Jedna osoba ranna, w akcji kilka zastępów strażaków
fot. OSP Kania Góra

Kilka zastępów straży pożarnej pracowało w Rosanowie, gdzie doszło do pożaru budynku mieszkalnego oraz samochodu.

Do zdarzenia doszło przed godziną 18:00. Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze domu przy ul. Źródlanej w Rosanowie. Na miejsce skierowano strażaków ze Zgierza, Kaniej Góry, Białej, Dzierżąznej oraz Ustronia. Niestety jeden z zastępów PSP jadących do pożaru uległ wypadkowi (więcej o zdarzeniu TUTAJ).

- Na miejscu zdarzenia zastaliśmy rozwinięty pożar budynku mieszkalnego oraz pojazdu znajdującego się przed nim. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wprowadzeniu dwóch rot ubranych w aparaty ODO do budynku, celem jego gaszenia oraz udzieleniu pierwszej pomocy mężczyźnie, który został poparzony. Prawdopodobną przyczyną pożaru była wadliwa instalacja gazowa w pojeździe, który uległ całkowitemu spaleniu - relacjonują druhowie OSP Kania Góra.

Jak dodają ratownicy, z pojazdu znajdującego się w garażu zaczął ulatniać się gaz.

- Mężczyźni, którzy to wyczuli będąc w garażu chcieli wypchnąć go z niego, w trakcie czego nastąpił wybuch - informuje OSP Kania Góra. - 27-letni mężczyzna z poparzeniami II stopnia został przetransportowany przez przybyły na miejsce ZRM do Szpitala Wojewódzkiego w Zgierzu.

Dalsze działania strażaków polegały na dogaszaniu pogorzeliska oraz rozbiórce konstrukcji dachowej budynku, celem zalewania pozostałych zarzewi ognia.

Zobacz zdjęcia: