Pozyskano prawie 550 tysięcy złotych na „Opiekę wytchnieniową”

opieka2024wytchnieniowa2a
fot. Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim

W poniedziałek, 15 stycznia 2024 roku, w sali konferencyjnej w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się konferencja prasowa dotycząca pozyskanych środków finansowych w ramach programu „Opieka wytchnieniowa".

W konferencji udział wzięli: Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego, Marek Kubiak – członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego i Jan Andrzej Więckowski – dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Już trzeci rok udało się pozyskać pieniądze na zorganizowanie opieki w Domu Pomocy Społecznej nr 2. W tym roku skorzysta 70 osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności. Pozyskana kwota to 549 780 złotych.

Witam Państwa bardzo serdecznie na dzisiejszej konferencji prasowej, podczas której chcemy przekazać bardzo dobre informacje, jeżeli chodzi o Powiat Tomaszowski. Wniosek, który został złożony do rządowego programu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, otrzymał dofinansowanie na rekordowym poziomie 550 tysięcy złotych. To jest kolejny rok z rzędu, kiedy Powiat Tomaszowski otrzymuje takie właśnie pieniądze na opiekę wytchnieniową, w ramach której 70 osób dorosłych ze znacznym stopniem niepełnosprawności otrzyma opiekę na czas 14 dni, czyli dwóch tygodni. Ten program będzie tak jak w poprzednich latach realizowany w Domu Pomocy Społecznej numer 2.

Drodzy Państwo, tak jak widzicie, nowy rok 2024 rozpoczynamy od bardzo dobrych informacji. Oczywiście to nie koniec tych wszystkich istotnych kwestii związanych z pozyskaniem środków zewnętrznych przez Powiat Tomaszowski. W najbliższych dniach będziemy Państwa informować o innych przyznanych dotacjach w innych sferach życia społecznego związanego z Powiatem Tomaszowskim. Panie Dyrektorze, jeszcze raz gratuluję. Na Pana ręce składam gratulacje dla pracowników tych, którzy piszą wnioski już trzeci rok z rzędu tak bardzo skutecznie, jak sami Państwo tutaj wysłuchaliście ponad jedna trzecia środków, która została przyznana na całe województwa, mamy w nim 24 powiaty, jest udziałem Powiatu Tomaszowskiego. Cieszymy się bardzo, że tak wielu uczestników, czyli 70 będzie mogło skorzystać z tej formy pomocy. Państwu dziękujemy bardzo, że jesteście z nami wtedy, kiedy przekazujemy dobre i bardzo dobre informacje dla mieszkańców powiatu tomaszowskiego." – powiedział Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim