wersja testowa serwisu

Próbowała opłacić rachunek fałszywym banknotem. Grozi jej 10 lat więzienia

Zrzut-ekranu-2021-01-13-o-14.27.37

Policjanci z VIII Komisariatu KMP w Łodzi zatrzymali 32-latkę, która próbowała zapłacić zaległy rachunek za telewizję kablową, sfałszowanym banknotem 100 złotowym. Kobiecie grozi teraz dotkliwa kara, nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

11 stycznia 2020 roku w godzinach popołudniowych, do jednego z urzędów pocztowych na dzielnicy Łódź-Górna weszła 32-letnia kobieta. Po krótkim oczekiwaniu przed jednym z okienek, poprosiła pracownicę poczty o rozmienienie 100 złotowego banknotu. Następnie, po otrzymaniu mniejszych nominałów, nie wychodząc z urzędu, podeszła do kolejnego okienka - gdzie działając pod pozorem zapłaty zaległego rachunku za telewizję, przekazała kasjerce kolejny 100 złotowy banknot. Ponieważ, wygląd pieniądza dawał podstawy do stwierdzenia, że nie jest on autentycznym środkiem płatniczym, na miejsce wezwani zostali policjanci.

Stróże prawa, potwierdzili fakt podrobienia banknotu, który posłużyć miał do opłacenia rachunku, a następnie zatrzymali kobietę podejrzaną o próbę jego zbycia. 32-latka, w czasie rozmowy z policjantami podawała niejasne i mało przekonujące okoliczności w jakich miała wejść w posiadanie „fałszywki". Ostatecznie usłyszała zarzut wprowadzenia do obrotu sfałszowanych pieniędzy i została objęta dozorem prokuratorskim. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą śledczy z VIII Komisariatu KMP w Łodzi, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej dla Łodzi-Górna.

źródło: KMP w Łodzi