Przebudowa drogi powiatowej 4324E na odcinku Ujazd – Stasiolas

0adrogaujazdstasiolas5
fot. Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim

W piątek, 29 lipca 2022 roku, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się konferencja prasowa, podczas której podpisana została umowa z wykonawcą na realizację zadania pod nazwą „Przebudowa drogi powiatowej 4324E na odcinku Ujazd – Stasiolas".

Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego, powitał uczestników zaproszonych na konferencję: Elżbietę Łojszczyk – członka Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, Jana Balcerka – radnego Rady Powiatu Tomaszowskiego, Elżbietę Rudzką – dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych i Jarosława Marusika – Prezesa Firmy Eurobruk Marusik, wykonawcy zadania.

Wartość zadania to kwota 1 199 183, 45 złotych z czego Powiat Tomaszowski zapewnia kwotę 699 183, 45 zł., a Gmina Ujazd 500 tysięcy złotych.

„Witam wszystkich Państwa na kolejnej konferencji prasowej, którą tutaj zwołaliśmy w tym tygodniu. Chcemy się podzielić tymi dobrymi, ważnymi informacjami, dotyczącymi inwestycji powiatowych. Dzisiaj będziemy świadkami podpisania umowy pomiędzy Zarządem Dróg Powiatowych i Firmą Eurobruk, pan Jarosław Marusik, na wykonanie bardzo ważnej inwestycji, związanej z gmina Ujazd. Mówimy tutaj o takiej inwestycji, która sięga poziomu miliona 200 tysięcy złotych. Kończymy całość tej długiej drogi, która łączy gminę Ujazd z gminą Będków i realizujemy w pełni te wszystkie zadania, które sobie założyliśmy na początku tego roku 2022.

Milion 200 tysięcy złotych, w tym pomoc finansowa Gminy Ujazd – 500 tysięcy złotych. To składa się na całość, jeżeli chodzi o tą inwestycję, którą będziemy realizować w tym roku.

Firma Eurobruk pana Jarosława Marusika jest położona w gminie Ujazd, czyli można powiedzieć, że będzie pracował u siebie na rzecz tych wszystkich mieszkańców gminy Ujazd, ale również innych gmin, którzy będą poruszali się po tej drodze.

Proszę Państwa, cieszy fakt, że rodzime firmy wygrywają przetargi, firmy z terenu powiatu tomaszowskiego. To jest o tyle ważne, że są miejsca pracy dla naszych mieszkańców. To jest istotne, że te firmy mogą się rozwijać, wzmacniać i tak na dobrą sprawę działa to na korzyść w każdą stronę.

Bardzo serdecznie dziękuję członkom Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, jak i również radnym Rady Powiatu Tomaszowskiego, że wspólnie udaje nam się realizować takie inwestycje na poziomie wszystkich gmin położonych w powiecie tomaszowskim." – powiedział Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim