wersja testowa serwisu

Przestępcze "trio” w rękach koluszkowskich policjantów

253-120901

Kryminalni z koluszkowskiej komendy zatrzymali trzech mężczyzn, którzy dopuścili się kradzieży z włamaniem do cysterny paliwowej. Mieszkańcy Koluszek w wieku 26 i 29 lat wspólnie wypuścili 20 litrów oleju napędowego, liczyli na większy łup do czego przygotowali 4 plastikowe baniaki . Dzięki szybkiemu działaniu mundurowych i doskonałemu rozpoznaniu terenu sprawcy zostali zatrzymani już po krótkim czasie od zgłoszenia. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

24 września 2020 roku około południa policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Koluszkach otrzymali informację, iż mogło dojść do kradzieży z włamaniem do cystern paliwowych, które stały na bocznicy kolejowej w Koluszkach. Mundurowi natychmiast dotarli we wskazane miejsce gdzie zauważyli 3 znanych im mężczyzn. Dwóch z nich niosło duże plastikowe bańki a trzeci z kompanów czekał na nich przy zaparkowanym samochodzie.

Kryminalni po przeprowadzonej obserwacji musieli działać dynamicznie. Kiedy zbliżyli się do amatorów cudzego mienia byli już przy zaparkowanym samochodzie. Około 15 metrów dalej w zaroślach mundurowi znaleźli porzucone plastikowe baniaki, jedna z nich była wypełniona paliwem. Jak się okazało kilkadziesiąt minut wcześniej paliwo zostało skradzione z cysterny paliwowej poprzez zerwanie plomby.

Mężczyźni zostali zatrzymani. Jak się okazało są oni mieszkańcami Koluszek w wieku 26 i 29 lat. W przeszłości dwóch z nich miało w przeszłości konflikty z prawem. Przestępcze trio działało wspólnie i w porozumieniu. Wszyscy trzej usłyszeli już zarzut kradzieży z włamaniem za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Łódź Wschód