Najważniejsze wideo w etm24

Pułkownik Tomasz Białas nowym dowódcą 25. Brygady Kawalerii Powietrznej

brygada2023dowodca1j
fot. Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim

W poniedziałek, 11 września 2023 roku, na stadionie 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim miała miejsce uroczystość, podczas której odbyło się przekazanie dowodzenia Brygadą pułkownikowi Tomaszowi Białasowi.

Powitani zostali zaproszeni na uroczystość goście, wśród których byli między innymi: Antoni Macierewicz – Marszałek Senior IX kadencji Sejmu RP, Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego Elżbieta Łojszczyk – członek Zarządu Powiatu Tomasowskiego. 

„Panie Marszałku, panowie generałowie, i przede wszystkim szanowny panie generale doktorze inżynierze Mariuszu Pawluku, Dowódco 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim. Na tą dzisiejszą uroczystość władze Powiatu Tomaszowskiego przygotowały okolicznościowy list, który chciałbym Państwu przeczytać: Szanowny panie Generale, Przyjacielu Powiatu Tomaszowskiego, w imieniu władz Powiatu Tomaszowskiego składam panu generałowi serdeczne podziękowania i słowa uznania za wypełnianie obowiązków służbowych na stanowisku dowódcy 25 Brygady Kawalerii Powietrznej. Nadeszła chwila, by wypełnić rozkaz i przejść do kolejnego etapu żołnierskiej drogi. Pragnę docenić pańską służbę i podziękować za wspaniałą współpracę w okresie dwuipółletniego dowodzenia przez pana generała 25 Brygadą Kawalerii Powietrznej. Skutecznie i wzorowo realizował Pan postawione przed sobą zadania. Pańskie przywiązanie do munduru, zdyscyplinowanie oraz poświęcenie zasługują na szacunek i najwyższe uznanie. Niech dzisiejsza uroczystość przekazania obowiązków służbowych na stanowisku dowódcy 25 Brygady Kawalerii Powietrznej będzie okazją do podsumowania wyników dotychczasowych działalności i zdobytych osiągnięć. Niech przyczyni się także do poczucia dumy z pełnienia służby w jednostce tak silnie związanej z tradycją, z naszym miastem i powiatem. I choć czekają Pana nowe wyzwania, wierzę, że pozostawił Pan serce w 25 Brygadzie Kawalerii Powietrznej.  

Życzę panu Generałowi wiele zadowolenia płynącego z poczucia dobrze pełnionej służby oraz spełnienia dalszych planów. Proszę przyjąć życzenia zdrowia, pogody ducha oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Panie Generale, to są życzenia od władz Powiatu Tomaszowskiego. Ale myślę, że zostałem również upoważniony, żeby takie życzenia złożyć w imieniu wszystkich mieszkańców powiatu tomaszowskiego. Bardzo serdecznie Panu dziękuję za tą naszą wyjątkową współpracę, która opierała się na bardzo wielu płaszczyznach. Drodzy Państwo, tytuł Przyjaciela Powiatu Tomaszowskiego przyznały władze powiatu za tą wyjątkową współpracę, ale przede wszystkim postawę pana Generała, jak i również wszystkich żołnierzy służących w 25 Brygadzie Kawalerii Powietrznej. Dziękując za tą współpracę, za te wszystkie wspólne wydarzenia, które organizowaliśmy, mam nadzieję, że w przyszłości Pana dalsza kariera zawodowa będzie rozwijała się właśnie w taki sposób, na chwałę naszej ojczyzny. 

Drodzy Państwo, życzę nowemu dowódcy 25 Brygady Kawalerii Powietrznej, panu pułkownikowi Tomaszowi Białasowi, żeby mógł w pełni kontynuować te wszystkie działania, które rozpoczął pan Generał i również mam nadzieję, że ta współpraca z samorządem powiatowym będzie układała się równie pomyślnie i wzorowo jak dotychczas. Tak że panie Pułkowniku, mam nadzieję, że będziemy mogli przekazywać dobre i bardzo dobre informacje zarówno dla mieszkańców powiatu tomaszowskiego, ale również jeżeli chodzi o te wszystkie sprawy związane z wojskiem polskim. Życzę również żołnierzom, aby ta Wasza misja w 25 Brygadzie trwała i była na takim wyjątkowym, wspaniałym poziomie, podczas którego mieszkańcy powiatu tomaszowskiego mogą czuć się bezpiecznie. Szczęść Boże na dalszą służbę." – powiedział Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego. 

Udział w uroczystości wzięli również uczniowie klas mundurowych i dyrekcja Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim. 

Źródło: Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim