wersja testowa serwisu

Samochód z instalacją LPG płonął jak pochodnia! W środku podróżowała 4-osobowa rodzina

auto-na-s8
KPP Tomaszów Mazowiecki

Chwile grozy na trasie S8. Przed węzłem Czerniewice doszło do groźnego pożaru auta osobowego. Sytuacja była dramatyczna, bo pojazdem wyposażonym w instalację LPG podróżowała czteroosobowa rodzina, a ogień rozprzestrzeniał się dramatycznie szybko. W tej sytuacji opanowaniem, a przede wszystkim błyskawicznym działaniem wykazał się policjant po służbie, który bez chwili zawahania pomógł rodzinie.

Do zdarzenia doszło 18 lipca. Około 21:20 sierż. sztab. Cezary Koprek z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim, w dniu wolnym od służby, jechał samochodem drogą S-8 w kierunku Warszawy. Podczas podróży policjant zauważył przed sobą pojazd, z którego wydobywały się kłęby dymu. 

- Kierowca tego pojazdu również zauważył zagrożenie i zatrzymał osobowego citroena na poboczu przed węzłem Czerniewice. W tym czasie policjant bez chwili zawahania zatrzymał w bezpiecznym miejscu swoje auto, zabrał gaśnicę i pobiegł ratować dobytek kierowcy. Pomógł mu wcześniej wydostać z jego wnętrza kobietę z dwójką dzieci i odprowadził ich w bezpieczne miejsce za barierami drogowymi. Niestety ogień w komorze silnika był na tyle duży, że wykorzystanie kilku gaśnic nie pozwoliło ugasić pożaru. Policjant ustalił z kierowcą, że pojazd wyposażony jest w instalację LPG co dodatkowo zwiększa ryzyko jego wybuchu. Wraz z kierowcą oznaczyli w miarę możliwości miejsce pożaru tak, by nie doszło do zagrożenia dla innych osób - wyjaśniają przebieg zdarzenia policjanci z KPP w Tomaszowie Mazowieckim. 

Wraz z policjantami ruchu drogowego z Tomaszowa Mazowieckiego, którzy po chwili również dojechali na miejsce, pomógł zabezpieczyć miejsce pożaru pojazdu do czasu przyjazdu straży pożarnej. Po zakończonej akcji gaśniczej przewiózł swoim autem wystraszone maluchy oraz ich mamę do rodziny. Swoją postawą sierż. sztab. Koprek udowodnił, że policjantem jest się zawsze bez względu na okoliczności, a niesienie pomocy innym jest priorytetem.