wersja testowa serwisu

Seniorzy uczestniczyli w warsztatach. Kolejne już 8 września!

abf524fd3d4eb2eee2cdde3abe69737dsss
fot. Urząd Miasta Tomaszów Mazowiecki

Zajęcia m.in. z psychologiem z zakresu przemocy wobec osób starszych w Ośrodku Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych odbyły się 31 sierpnia i 2 września.

Podczas warsztatów seniorzy zapoznali się z formami i czynnikami ryzyka przemocy kierowanej wobec seniorów. W dalszej części odbyła się dyskusja w której poruszono temat postępowania w przypadku doświadczenia przemocy lub bycia świadkiem przemocy. W dalszej części przedstawiciele Powiatowej Komendy Policji w Tomaszowie Mazowieckim omówili szczegółowo zagadnienia związane z oszustwem wobec osób starszych tj. sposób na wnuka, podszywaniem się oszustów pod różne instytucje.

Przed rozpoczęciem spotkania osoby biorące udział w warsztatach zostały przeszkolone z zakresu bezpieczeństwa epidemiologicznego.

Spotkanie warsztatowe realizowane było w ramach projektu „Nie musisz się bać" współfinansowanego z Programu osłonowego „Wspieranie jednostek samorządu terytorialnego w tworzeniu systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie" edycja 2020.

Zapraszamy chętne osoby powyżej 60 roku życia na spotkanie z zakresu przemocy wobec osób starszych 8 września 2020 r. w ORDN. Prosimy o telefoniczne zgłoszenia pod nr 44 7242311 wew. 575.

źródło: UM Tomaszów Mazowiecki