wersja testowa serwisu

Ślubowanie pierwszoklasistów w PSP w Lipiu

20201006_104437

Uczniowie klasy pierwszej przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób.

6 października 2020 roku od samego rana panowała podniosła atmosfera w Szkole Podstawowej w Lipiu. Uczniowie klasy pierwszej ubrani w świąteczny strój galowy, przepiękna dekoracja sali gimnastycznej, przygotowany sprzęt nagłaśniający - to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście, mimo, że w tym trudnym czasie, nie mogli wziąć udział w akademii uczniowie pozostałych klas, aby wspierać pierwszaków, ze względu na COVID – 19.

Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia. Dyrektor szkoły powitał gorąco rodziców, zaproszonych gości, a szczególnie serdecznie klasę pierwszą. Dzieci w jesiennej scenerii zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie. Po burzy oklasków, w odświętnych strojach, w kolorowych biretach na głowach pierwszacy błysnęli talentem. Znajomość przepisów ruchu drogowego, pięknie zaśpiewane piosenki, przyjaźń i koleżeństwo w grupie rówieśniczej to dowód, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole.

Po zakończonej części artystycznej wychowawczyni Bożena Szadkowska, w imieniu uczniów zwróciła się do dyrektora o przyjęcie tej grupy dzieci do grona społeczności szkolnej.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pan dyrektor dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. "Pasuję Cię na ucznia" - mówił dyrektor, dotykając ołówkiem - jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych.

Następnie przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego oraz przewodniczący Małego Samorządu życzyli sukcesów w nauce oraz zapewnili o pomocy i opiece starszych kolegów w szkole i poza nią.

Do życzeń dołączyli się zaproszeni goście - przewodniczący Rady Gminy Jarosław Kępa i proboszcz miejscowej parafii, ks. Jacek Kijewski . Również rodzice pamiętali o święcie dzieci. Przybyli w kompletnym gronie i wręczyli swoim pociechom, jak i na rzecz szkoły prezenty.
Ten dzień na długo pozostanie pierwszakom w pamięci. Miejmy nadzieję, że słowa przyrzeczenia, które składali, będą dla nich drogowskazem na długie, długie lata szkolne.

Źródło: PSP w Lipiu