Najważniejsze wideo w etm24

Śmiertelny wypadek w gminie Sulejów. Nie żyje 48-letni rowerzysta, w którego uderzyło BMW

240-177191
KMP Piotrków Trybunalski

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do którego doszło w Łęcznie, na terenie gminy Sulejów. W wyniku poniesionych obrażeń śmierć na miejscu poniósł 48-letni rowerzysta. 

Do zdarzenia doszło 9 września przed godziną 17:00 na drodze nr 742 w miejscowości Łęczno. 

- Ze wstępnych ustaleń policjantów będących na miejscu wynika, że w wyniku niezachowania należytej ostrożności kierujący bmw, najechał na tył jadącego w tym samym kierunku jednośladu. W wyniku poniesionych obrażeń, pomimo prowadzonej na miejscu reanimacji 48-letni kierowca roweru poniósł śmierć na miejscu. Kierujący bmw był trzeźwy - przekazuje asp. sztab. Izabela Gajewska z KMP Piotrków Trybunalski.

Policjanci zabezpieczyli miejsce wypadku oraz wykonali oględziny. Pod nadzorem prokuratury funkcjonariusze wyjaśnią teraz dokładne okoliczności zdarzenia. Osoby posiadające jakąkolwiek wiedzę na temat zdarzenia proszone są o kontakt z dyżurnym piotrkowskiej komendy lub na numer alarmowy 112.

- Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach. Dozwolona przepisami prędkość nie zawsze jest prędkością bezpieczną. Dlatego zawsze należy dostosować ją do warunków drogowych oraz własnych umiejętności. Sam fakt posiadania uprawnień do kierowania pojazdami nie sprawia, że jesteśmy dobrymi kierowcami i nic nas nie zaskoczy. Nadmierna prędkość, brawura, brak koncentracji za kierownicą może doprowadzić do nieodwracalnej tragedii - podsumowuje asp. sztab. Izabela Gajewska.