wersja testowa serwisu

Srebrny medal Mistrzostw Polski Seniorów dla tandemu juniorskiego KS Pilica

1b35
fot. Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim

W dniach 31.07. - 1.08. na kręgielni w Tarnowie Podgórnym odbywały się Mistrzostwa Polski Seniorów w tandemach mieszanych i sprincie w kręglarstwie klasycznym. Reprezentantami KS Pilica byli: senior Konrad Mocarski oraz juniorzy Julia Sidło, Mateusz Goździk i Szymon Kosz. Duet Pilicy Sidło-Goździk wywalczył tytuł wicemistrzów Polski.

Zawody w konkurencjach szybkich jakimi są tandemy mieszane i sprinty rozgrywane są systemem pucharowym (przegrany odpada z turnieju). Nasz duet pokonał kolejno zawodników z Wrzosu Sieraków i Dziewiątki Amica-Wronki (oba po 2:0) oraz parę z Tarnowa Podgórnego po dogrywce 11:9. Uległ niestety duetowi Aleksandra Bonk-Jakub Cwojdziński z KS Alfa Vector Tarnowo Podgórne, który niespełna miesiąc temu wywalczył Mistrzostwo Polski juniorów w tej konkurencji.

Niestety nie udało się zdobyć medalu w konkurencji sprintów. Najlepiej z naszych zawodników wypadła Julia Sidło, która zajęła 5 miejsce przegrywając w ćwierćfinale z Nicolettą Dudziak z KS Polonia 1912 Leszno, która została mistrzynią w tej konkurencji.

W sprincie męskim Mateusz Goździk zajął 10 miejsce, Konrad Mocarski - 13 i Szymon Kosz - 28.

źródło: Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim