wersja testowa serwisu

Szkoła z Gigantami. II miejsce Szkoły Podstawowej nr 12

Zrzut-ekranu-2021-02-23-o-11.23.40

Szkoła Podstawowa nr 12 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim zdobyła II miejsce w konkursie na największą liczbę uczestników podczas wydarzenia „Szkoła z Gigantami". Dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów i nauczycieli placówka otrzymała Certyfikat Srebrnego Partnera, voucher o wartości 2000 zł na nowy sprzęt IT, voucher dla najlepszego ucznia na wybrany kurs semestralny w szkole Giganci Programowania oraz szkolenie dla kadry pedagogicznej z narzędzi do nauczania online.

Przystąpienie szkoły do akcji „Giganci Programowania" było doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy o programowaniu oraz bardziej świadomego korzystania z nowych technologii. Uczniowie i nauczyciele skorzystali z bezpłatnych warsztatów edukacyjnych „Szkoła z Gigantami" oraz „Nauczyciel Przyszłości".

Program zajęć dopasowany był do grup wiekowych: dla młodszych uczniów - programowanie gier w środowisku Scratch, a dla młodzieży tworzenie stron internetowych. Z kolei warsztaty skierowane do kadry pedagogicznej rozwijały znajomość narzędzi wspomagających nauczanie zdalne a także cyfrowe kompetencje w zakresie wiedzy z języków programowania, które weszły do podstawy programowej szkół. Każdy uczeń i nauczyciel biorący udział w warsztatach zdobył CERTYFIKAT uczestnictwa.

Serdecznie gratulujemy całej społeczności szkolnej i życzymy dalszych sukcesów.

Źródło: Gmina Tomaszów Mazowiecki