wersja testowa serwisu

Teatr alternatywny Terminus A Quo w Galerii Arkady

go0b

W piątek, 21 sierpnia 2020 roku, przed Galerią Sztuki „Arkady" w Tomaszowie Mazowieckim wystąpił Teatr alternatywny „Terminus A Quo" z Nowej Soli. Aktorzy zaprezentowali sztukę zatytułowana „Go!".

Spektakl przedstawiają już od 20 lat w różnych miastach i miejscach: na ulicach, na przystankach, przed pawilonami handlowymi, ponieważ spektakl idealnie dopasowuje się do miejskich deptaków i ulic. „Go" demaskuje prawdę o trudnych obecnych czasach i doskonale „wytresowanym" społeczeństwie, w którym nie ma miejsca na „niedopasowanych". „GO!" wymaga od widza percepcji i nie jest to przypadek skrajny lecz faktycznie norma. Minimum scenografii, maksimum treści – mówią o spektaklu aktorzy.

Teatr założył w 1976 roku Edward Gramont. Do Tomaszowa Mazowieckiego przyjechał na zaproszenie Marka Leszczyńskiego, organizatora „Festiwalu w krajobrazie", z którym przyjaźni się od 44 lat. Teatr wiele razy występował w Inowłodzu i Liciążnej. Ma już swoich fanów wśród mieszkańców powiatu tomaszowskiego.

Artystów powitał Mariusz Sobański – właściciel Galerii. Przed spektaklem wspomniał zmarłą tydzień temu, 14 sierpnia 2020 roku, Ewę Demarczyk, piosenkarkę, która piosenką „Przy okrągłym stole" do tekstu Juliana Tuwima i muzyki Zygmunta Koniecznego, promowała Tomaszów.

Fragmenty spektaklu: https://www.facebook.com/PowiatTomaszowskiMaz/videos/642825263105934/

Galeria: https://www.facebook.com/pg/PowiatTomaszowskiMaz/photos/?tab=album&album_id=3176717462375818

źródło: Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim