wersja testowa serwisu

Terytorialsi prowadzą lekcje online na temat służby wojskowej

750_6878-Edit

Współpraca 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej i Kuratorium Oświaty w Łodzi zainaugurowana! Terytorialsi poprowadzą zdalne lekcje w 31 szkołach średnich z terenu województwa, w których działają klasy mundurowe.

Pierwsze spotkanie online już za nami. Na temat charakteru, struktury i specyfiki służby  uczniom XLII Liceum Ogólnokształcącego im. Ireny Sendlerowej w Łodzi opowiedział dowódca 9ŁBOT płk Paweł Wiktorowicz. W lekcji uczestniczył też łódzki kurator oświaty Waldemar Flajszer.

Lekcja online prowadzona przez 9ŁBOT dla uczniów XLII Liceum Ogólnokształcącego im. Ireny Sendlerowej w Łodzi to pierwsze zdalne spotkanie na temat służby w Wojskach Obrony Terytorialnej. Uczniowie zadawali pytania na temat wymagań, szkoleń, korzyści i możliwościach rozwoju jakie daje terytorialna służba wojskowa. W najbliższych dniach zaplanowanych jest kolejnych 20 takich spotkań on-line a już wkrótce pomiędzy 9ŁBOT a Kuratorium Oświaty zostanie podpisane porozumienie o współpracy.

9ŁBOT od momentu sformowania nawiązała współpracę ze szkołami średnimi na terenie województwa łódzkiego. Przed pojawieniem się pandemii żołnierze 9ŁBOT odwiedzali klasy mundurowe i szkoły średnie informując młodzież o możliwościach, jakie daje służba w WOT.

Zobacz zdjęcia: