Wypadek na A1: TIR najechał na samochód służby drogowej! Ranny pracownik trafił do szpitala [Foto]

Wypadek na A1: TIR najechał na samochód służby drogowej! Ranny pracownik trafił do szpitala [Foto]
OSP KSRG Parzniewice i KMP Piotrków Tryb.

Poważny wypadek na autostradzie A1. Na wysokości miejscowości Poraj, TIR wjechał w forda transita należącego do służby drogowej. Ranny został pracownik, który udzielał pomocy kierowcy uszkodzonej osobówki. 46- latek został przetransportowany do szpitala.

Do zdarzenia doszło w czwartek w nocy, 30 marca. Służby na 367 kilometr autostrady A1 zostały wezwane o 00.55.

- Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca zestawu ciężarowego z naczepą marki scania nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył forda transita należącego do służby drogowej. Ten samochód zabezpieczał inny uszkodzony pojazd osobowy, był wyraźnie oznaczony i podczas postoju na skrajnym prawym pasie miał na dachu rozłożony i uruchomiony panel świetlny- przekazuje Izabela Gajewska z KMP Piotrków Trybunalski.

PRZECZYTAJ >>> Na drogach Łódzkiego stanie sześć nowych odcinkowych pomiarów prędkości! Znamy ich lokalizacje

Kierowcą zestawu ciężarowego był 34-letni mieszkaniec województwa małopolskiego. Mężczyzna był trzeźwy. W wyniku zderzenia ranny został pracownik służby drogowej, 46-letni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala. 

Policjanci na miejscu zdarzenia wykonali wszelkie niezbędne czynności, a akcja służb, w którą zaangażowane były także cztery zastępy straży pożarnej zakończyła się o godzinie 03.44. W akcji brały udział zastępy OSP Parzniewice i Kamieńsk oraz dwa JRG Piotrków Trybunalski.

CZYTAJ >>> Koszmarny wypadek pod Zgierzem. Auto uderzyło w drzewo i zapaliło się. Kierowcy nie udało się wydostać

Fot.: OSP KSRG Parzniewice i KMP Piotrków Tryb.