wersja testowa serwisu

Tomaszów Mazowiecki: Dożynki gminne i piknik rodzinny na zakończenie lata

73

W dniu 29.08.2021 r. w m. Smardzewice na terenach zielonych przy Sanktuarium pw. Św. Anny, odbyły się dożynki gminne połączone z piknikiem rodzinnym na zakończenie lata. 

Dożynki rozpoczęły się mszą świętą podczas której, proboszcz parafii poświęcił wieńce dożynkowe przygotowane przez sołectwa: Twarda, Tresta i Smardzewice oraz podziękował rolnikom za ich codzienną ciężką i pełną poświęcenia pracę. Dalsze uroczystości odbywały się na terenach zielonych w towarzystwie orkiestry dętej ze Smardzewic oraz zespołów ludowych: Mali Smardzewianie, Sami Swoi z Twardej, Ciebłowianie, Kalina z Wąwału oraz Smardzewianie. Na smardzewickiej scenie wystąpiła również grupa Wokalni z Tomaszowa Mazowieckiego, Kapela Fakiry oraz zespół Inny Wymiar. 

Organizatorzy pikniku: Wójt Gminy Tomaszów Mazowiecki – Franciszek Szmigiel, Dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddział w Łodzi – Janusz Ciesielski oraz Proboszcz parafii pw. Św. Anny w Smardzewicach – o. Mariusz Kapczyński podziękowali za przybycie zaproszonym gościom oraz mieszkańcom gminy Tomaszów Mazowiecki i nie tylko.


Zaproszenia przyjęli i głos zabrali:

  1. Pan Antoni Macierewicz – Marszałek Senior, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej,
  2. Pan Robert Telus - Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej,
  3. Pan Janusz Ciesielski – Dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddział w Łodzi i Radny Sejmiku Województwa Łódzkiego,
  4. Pani Ewa Wendrowska – Radna Sejmiku Województwa Łódzkiego,
  5. Pan Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego,

natomiast Pan Wojewoda Tobiasz Bocheński przesłał list skierowany do rolników
i organizatorów pikniku.

Wszyscy uczestnicy pikniku mogli skosztować dań i przekąsek przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich ze: Smardzewic, Twardej Jadwigowa i Tresty oraz grilla.
Dla najmłodszych uczestników oprócz dmuchańców, Gminny Dom Kultury w Wiadernie zorganizował moc atrakcji i kreatywnej zabawy, a widząc wymalowane i uśmiechnięte twarze dzieci, można stwierdzić, że piknik rodzinny się udał.

Źródło: Gmina Tomaszów Mazowiecki