wersja testowa serwisu

Tomaszów Mazowiecki: kolejne szkoły – perełki odkryte

wizyta-kuratora-w-szkolach-i-placowkach-w-tomaszowie-12
fot. Kuratorium Oświaty w Łodzi

– Szkoły powiatu tomaszowskiego to duma województwa i przykład pięknej współpracy samorządu z dyrektorami placówek – podkreślił kurator Waldemar Flajszer na konferencji prasowej w Tomaszowie Mazowieckim.

Łódzki kurator oświaty spotkał się z władzami miasta i powiatu: prezydentem Marcinem Witko i starostą Mariuszem Węgrzynowskim. Odwiedził także trzy placówki – Centrum Kształcenia Zawodowego przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. Jana Pawła II, Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 8 oraz Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną. Kuratorowi towarzyszył dyrektor delegatury w Piotrkowie Trybunalskim – Tomasz Trzaskacz.

Nowoczesne warsztaty, wyremontowana sala gimnastyczna i pokój integracji sensorycznej to miejsca, które ułatwią naukę młodzieży oraz pomogą w wyciszeniu dzieciom.

– Wyjątkowy obiekt – mówił w ZSP nr 3 Waldemar Flajszer, nie kryjąc zadowolenia z wykonanych prac, dostosowania sal i pracowni do zapotrzebowania rynku oraz oczekiwania młodych. W szkole kształci się ponad 650 uczniów. Zdobywają szlify m.in. w zawodach mechanika samochodowego, blacharza, logistyka, spawacza, stolarza. Jest także klasa pożarnicza. – Ta szkoła to kolejna perła na mapie naszego województwa – powtarzał kurator Flajszer.

Warsztaty zostały wyremontowane i doposażone dzięki staraniom dyrektor szkoły i współpracy ze starostwem. Koszt przedsięwzięcia to ponad 20 mln zł.

– Dziękuję, że pozwoliliście nam zrealizować marzenia – podkreślała na konferencji prasowej dyrektor Katarzyna Banaszczak – Teraz tylko czekamy, by do tych pięknie przygotowanych warsztatów wrócili uczniowie – dodała.

Kolejny przykład dobrej współpracy organu prowadzącego ze szkołą, to odnowiona sala gimnastyczna w ZSP nr 8. Tu prace pochłonęły 12 mln zł, ale oprócz sali jest też nowoczesne zaplecze. Z kolei w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w ostatnim czasie udało się stworzyć pokój integracji sensorycznej, z którego korzysta coraz więcej dzieci.

To nie jedyne placówki na terenie powiatu, które są tak szczodrze wspierane przez starostwo. Dzięki motywacji, rozpoznawaniu potrzeb, przygotowywanym projektom i zielonemu światłu, jakie daje samorząd, pięknieją.

źródło: Kuratorium Oświaty w Łodzi

Zobacz zdjęcia:Wpisz tutaj treść nagłówka