wersja testowa serwisu

Uroczyste obchody Dnia Seniora w gminie Czerniewice

dsc_0834
fot. Gmina Czerniewice

Co roku w gminie uroczyście obchodzony jest Dzień Seniora (ze względu na epidemię w ubiegłym roku zrezygnowano z organizacji przyjęcia). Uroczystość jest organizowana przez Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Koło w Czerniewicach, które powstało 13 lat temu z inicjatywy Andrzeja Bednarka, obecnego wójta. 

Dzień Seniora jest świętem osób w jesieni życia i to oni spotkali się 7 października w sali Centrum Konferencyjno-Bankietowego „Księżycowy Czar" w Czerniewicach, aby wspólnie świętować. Otwarcia uroczystości dokonał wieloletni prezes ZERiI, Koło w Czerniewicach – Stanisław Lechowski, który powitał zaproszonych gości. Następnie sprawozdanie z działalności seniorów w gminie Czerniewice za lata 2020-2021 przedstawiła Zofia Polus – sekretarz ZERiI, Koło w Czerniewicach. W tym czasie działalność koła była ograniczona przez epidemię, a ostatnie spotkanie odbyło się 4 marca 2020 roku podczas organizowanego Dnia Kobiet. 


Latem ubiegłego roku tylko 30-osobowa grupa najodważniejszych seniorów zdecydowała się na 10-dniowy wyjazd do Ustronia Morskiego. Wznowienie działalności koła nastąpiło pod koniec maja br. Od tego czasu zorganizowano wycieczki do Mrzeżyna, Brenny i Ciechocinka. Był czas na życzenia i upominki dla koła. Dzień Seniora był również okazją do wręczenia wyróżnień zasłużonym członkom. W tym roku otrzymali je: Helena Majchrzak, Alicja Gąsiorowska i Jan Skorzycki. Po zakończeniu części oficjalnej serwowano obiad, a później przyszedł czas na zabawę do późnych godzin wieczornych.

Obecnie koło liczy 92 członków i z roku na roku się powiększa. Osoby zainteresowane dołączeniem do ZERiI, Koło w Czerniewicach proszone są o kontakt pod numerem tel. 44 712 32 34. Członkostwo w ZERiI, Koło w Czerniewicach to wspaniała okazja, żeby wyjść z domu i mile spędzić czas w jesieni życia.

Czerniewickim Seniorom jeszcze raz życzymy zdrowia, długich lat życia oraz realizacji planów i marzeń.

Źródło: Gmina Czerniewice