wersja testowa serwisu

Urodzinowe, ślubne i jubileuszowe podsumowanie 2020 roku

ludzie

Zeszły rok pełen był zaskoczeń i na pewno będzie długo pamiętany. Dziś podsumowujemy go jednak optymistycznie. Urodzinowo, ślubnie i jubileuszowo.

Miniony rok przyniósł wiele radości zduńskowolskim rodzicom. W naszym mieście urodziło się 314 dzieci – 145 dziewczynek i 169 chłopców.

Spośród imion żeńskich rodzice dla swoich pociech najczęściej wybierali Zuzannę. Drugie miejsce zajęły ex æquo Julia i Zofia. Na trzecim znalazła się Maria. Ranking najpopularniejszych imion żeńskich nadawanych w Zduńskiej Woli zamknęły Lena, Maja i Pola. Wśród imion dla chłopców na podium uplasowali się Aleksander, Antoni, Jan, Szymon, Wojciech i Adam. Chętnie wybierano także Kacpra.

– Na nową drogę życia, po zawarciu związku cywilnego wkroczyło w ubiegłym roku równo 100 par. Zorganizowaliśmy też Galę Jubileuszową dla 35 małżeństw, które obchodziły Złote Gody. Prezydent wręczył im Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie – informuje Małgorzata Chudzia-Kulesza, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego.

Sędziwy wiek stu lat osiągnęło w 2020 r. czterech zduńskowolan. Nowy rok przyniesie ten piękny jubileusz trzem seniorom.

Na koniec 2020 roku Zduńska Wola liczyła 40 239 mieszkańców: 21 434 kobiet i 18 805 mężczyzn. W dorosłość weszło 383 osiemnastolatków. Obecnie jest ich 398.

– Wkrótce czeka nas największe przedsięwzięcia statystyczne. Od 1 kwietnia do 30 czerwca odbędzie się Powszechny Spis Ludności. Odpowiemy na pytania, ilu nas jest, kim jesteśmy i jak żyjemy. Wszyscy mieszkańcy będą poproszeni o podanie istotnych informacji związanych z funkcjonowaniem społeczeństwa – mówi Anita Danielewicz, dyrektor Biura Ewidencji i Dowodów Osobistych.

Źródło: UM Zduńska Wola