wersja testowa serwisu

W październiku ruszy przebudowa ulicy Listopadowej w Ozorkowie. Inwestycja będzie kosztować 4,4 mln złotych

Listopadowa4
fot. Urząd Miejski w Ozorkowie

W październiku rozpocznie się przebudowa ul. Listopadowej w Ozorkowie, realizowana w ramach tego samego projektu co Pałac Schlosserów i zrewitalizowane w tym roku Motarnia i Park Miejski.

Przebudowę ulicy podzielono na dwa etapy; pierwszy to przebudowa na odcinku od Żwirki do Mickiewicza, która rozpocznie się w najbliższych tygodniach, w drugim etapie zostanie przebudowany odcinek między Mickiewicza i placem Jana Pawła II. 

- Modernizacja Listopadowej obejmie remont jezdni, wykonanie kanalizacji deszczowej, ułożenie nowych krawężników, chodników i zjazdów do posesji z kostki brukowej, wymianę oświetlenia ulicznego i przyłączy elektrycznych, pielęgnację i rekultywację trawników, wymianę drzew wzdłuż jezdni, utworzenie kilkunastu miejsc postojowych, przebudowanie studni artezyjskiej, ustawienie kilkunastu stylizowanych ławek i koszy na śmieci na odcinku od placu Jana Pawła II do Mickiewicza, zainstalowanie stylizowanych latarni na odcinku od placu Jana Pawła II do Mickiewicza, podobnych do tych stojących na placu - wylicza Izabela Dobrynin z Urzędu Miejskiego w Ozorkowie.

Szacunkowy koszt rewitalizacji całej ulicy Listopadowej to 4,4 mln zł. Zadanie jest finansowane z UE, w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Łódzkiego Obszaru Metropolitalnego, z budżetu Ozorkowa oraz z budżetu państwa z Funduszu Inwestycji Samorządowych.